Tatra credit a.s.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 39/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (1 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 31. 10. 2009
- Sídlo
- Námestie slobody 10/1718, 92101, Piešťany
- EBITDA marža-1717,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-2,3 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť59,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1 753,49netIncome: -26 127revenue: 1 490prevNetIncome: -16 578
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.23equity: 1 159 221assets: 1 957 003
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.77equity: 1 159 221assets: 1 957 003
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -58.55revenueYoY: -0.667validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1 717,45netMargin: -1 753,49ebitda: -25 590revenue: 1 490
Altman Z''-Score2.85Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.53 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.34 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.34 % vs. predchádzajúce -0.69 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.77 % vs. predchádzajúce 50.48 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1753.49 % vs. predchádzajúca -1105.20 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.23 % vs. predchádzajúca 49.52 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1490 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1753.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1 tis. € | 2 tis. € | −0,7 % |
| EBITDA | -26 tis. € | -46 tis. € | +44,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -23 tis. € | -42 tis. € | +44,8 % |
| Čistý zisk | -26 tis. € | -17 tis. € | −57,6 % |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 2,4 mil. € | −18,2 % |
| Vlastné imanie | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | −2,2 % |
- 31. 10. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.2%
- Cudzie zdroje40.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 1 tis. € | 2,0 mil. € | 1,2 mil. € | -26 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2 tis. € | 2,4 mil. € | 1,2 mil. € | -46 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 5 tis. € | 3,4 mil. € | 1,2 mil. € | -136 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 24 tis. € | 4,0 mil. € | 1,2 mil. € | -247 tis. € | -74 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 28 tis. € | 3,6 mil. € | 1,2 mil. € | -295 tis. € | 131 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | -93 tis. € | 5,5 mil. € | 1,1 mil. € | -557 tis. € | -120 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 122 tis. € | 6,9 mil. € | 1,2 mil. € | -238 tis. € | 110 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 6,1 mil. € | 1,0 mil. € | — | 148 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 10. 2009
akciová spoločnosť
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44975775
- RÚZ ID
- 763126
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 10. 2009Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat121 789 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna