KREATIVA s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (484 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 10. 2009
- Sídlo
- Klinčeková 2/11, 94505, Komárno
- EBITDA marža7,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,3 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť4,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.027netIncome: 133.00revenue: 484 176prevNetIncome: 192.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.59equity: 38 479assets: 838 694
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.41equity: 38 479assets: 838 694
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.724revenueYoY: -13.91validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.16netMargin: 0.027ebitda: 34 667revenue: 484 176
Altman Z''-Score0.48Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.02 % vs. predchádzajúce 0.02 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.41 % vs. predchádzajúce 95.36 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.58× vs. predchádzajúce 0.68×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.03 % vs. predchádzajúca 0.03 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.59 % vs. predchádzajúca 4.64 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 484 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 484 tis. € | 562 tis. € | −13,9 % |
| EBITDA | 35 tis. € | 35 tis. € | −0,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 31 tis. € | −0,5 % |
| Čistý zisk | 133 € | 192 € | −30,7 % |
| Aktíva | 839 tis. € | 826 tis. € | +1,5 % |
| Vlastné imanie | 38 tis. € | 38 tis. € | +0,3 % |
- 7. 10. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.6%
- Cudzie zdroje95.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 484 tis. € | 839 tis. € | 38 tis. € | 35 tis. € | 133 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 562 tis. € | 826 tis. € | 38 tis. € | 35 tis. € | 192 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 508 tis. € | 882 tis. € | 38 tis. € | 32 tis. € | 142 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 493 tis. € | 869 tis. € | 38 tis. € | 29 tis. € | 54 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 430 tis. € | 1,0 mil. € | 38 tis. € | 19 tis. € | 222 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 426 tis. € | 575 tis. € | 26 tis. € | 25 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 397 tis. € | 529 tis. € | 18 tis. € | -8 tis. € | 478 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 404 tis. € | 598 tis. € | 17 tis. € | 612 € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 371 tis. € | 552 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 517 tis. € | 544 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 10. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 30. 6. 2016
- 2výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 30. 6. 2016
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 10. 2009
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti dopravyod 7. 10. 2009
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 10. 2009
- 6výroba výrobkov z plastovod 7. 10. 2009
- 7výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 7. 10. 2009
- 8reklamné a marketingové službyod 7. 10. 2009
- 9vydavateľská činnosťod 7. 10. 2009
- 10polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 7. 10. 2009
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 10. 2009
- 12počítačové službyod 7. 10. 2009
- 13služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 10. 2009
- 14fotografické službyod 7. 10. 2009
- 15prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 10. 2009
- 16prenájom hnuteľných vecíod 7. 10. 2009
- 17upratovacie a čistiace službyod 7. 10. 2009
- 18administratívne službyod 7. 10. 2009
- 19činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 10. 2009
- 20organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 10. 2009
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 10. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44986092
- RÚZ ID
- 766101
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 10. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat562 385 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 12. 11. 2009Registrácia platcu DPHSK2022896502