EKO-AUTO s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (574 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 11. 2009
- Sídlo
- Štefánikova 90, 08501, Bardejov
- EBITDA marža17,5 %
- ROA (návratnosť aktív)2,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,2 %
- Zadlženosť40 %
- Kapitálová primeranosť60,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.74netIncome: 27 214revenue: 573 855prevNetIncome: 18 484
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 60.28equity: 645 026assets: 1 070 135
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 39.72equity: 645 026assets: 1 070 135
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.14revenueYoY: 20.21validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.53netMargin: 4.74ebitda: 100 596revenue: 573 855
Altman Z''-Score4.50Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.54 % vs. predchádzajúce 1.83 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 39.72 % vs. predchádzajúce 38.88 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.54× vs. predchádzajúce 0.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.74 % vs. predchádzajúca 3.87 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 60.28 % vs. predchádzajúca 61.12 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 20 % na 574 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 574 tis. € | 477 tis. € | +20,2 % |
| EBITDA | 101 tis. € | 91 tis. € | +10,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 91 tis. € | 82 tis. € | +10,9 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 18 tis. € | +47,2 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | +5,9 % |
| Vlastné imanie | 645 tis. € | 618 tis. € | +4,4 % |
- 4. 11. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie60.3%
- Cudzie zdroje39.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 574 tis. € | 1,1 mil. € | 645 tis. € | 101 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 477 tis. € | 1,0 mil. € | 618 tis. € | 91 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 496 tis. € | 997 tis. € | 599 tis. € | 121 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 465 tis. € | 971 tis. € | 552 tis. € | 148 tis. € | 75 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 340 tis. € | 969 tis. € | 477 tis. € | 102 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 138 tis. € | 997 tis. € | 427 tis. € | 77 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 110 tis. € | 765 tis. € | 383 tis. € | 20 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 108 tis. € | 735 tis. € | 377 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Mimoriadna | 103 tis. € | 729 tis. € | 295 tis. € | 24 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2016 | Mimoriadna | 82 tis. € | 502 tis. € | 286 tis. € | 119 tis. € | 109 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 11. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44998031
- RÚZ ID
- 785476
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 11. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat573 855 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Mimoriadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Mimoriadna
- 12. 4. 2010Registrácia platcu DPHSK2022909691