Števove - logpup, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 161 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 94/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (47 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 11. 2009
- Sídlo
- Sedmokráskova 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža14,7 %
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,1 %
- Zadlženosť12 %
- Kapitálová primeranosť88,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.16netIncome: 6 157revenue: 46 792prevNetIncome: -19 698
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.01equity: 195 919assets: 222 599
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.99equity: 195 919assets: 222 599
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.35revenueYoY: 160.53validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.66netMargin: 13.16ebitda: 6 861revenue: 46 792
Altman Z''-Score9.13Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.73 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.77 % vs. predchádzajúce -7.90 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.99 % vs. predchádzajúce 23.91 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.21× vs. predchádzajúce 0.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.16 % vs. predchádzajúca -109.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.01 % vs. predchádzajúca 76.09 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 46792 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 161 % na 47 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+161 %), ale aktíva klesajú (-11 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 47 tis. € | 18 tis. € | +160,5 % |
| EBITDA | 7 tis. € | -17 tis. € | +140,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | -15 tis. € | +140,4 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | -20 tis. € | +131,3 % |
| Aktíva | 223 tis. € | 249 tis. € | −10,7 % |
| Vlastné imanie | 196 tis. € | 190 tis. € | +3,2 % |
- 3. 11. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.0%
- Cudzie zdroje12.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 47 tis. € | 223 tis. € | 196 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 18 tis. € | 249 tis. € | 190 tis. € | -17 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 130 tis. € | 276 tis. € | 209 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 107 tis. € | 302 tis. € | 183 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 300 tis. € | 177 tis. € | 6 tis. € | -556 € | EUR |
| 2013 | Riadna | 20 tis. € | 291 tis. € | 178 tis. € | — | -30 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 11. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45000824
- RÚZ ID
- 748948
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 11. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat129 844 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna