Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Materská škola, Poľná 2, Veľký Krtíš

aktívna
Poľná 2, 99001, Veľký Krtíš
321
Tržby (2025)135 tis. €
1,2 %vs 2024
Zisk (2025)-144 tis. €
30,1 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-33 tis. €
50,4 %vs 2024
Zadlženosť (2025)102 %
0,7 %Vysokávs 2024
ROE (2025)438.4 %
13,5 %Výbornévs 2024

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +1.2 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Dlhá história

Firma pôsobí na trhu už 30 rokov — overený subjekt.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (135 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Základné informácie
Právna forma
321
Dátum vzniku
1. 9. 1996
Sídlo
Poľná 2, 99001, Veľký Krtíš
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža
  • ROA (návratnosť aktív)-9,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť102 %
  • Kapitálová primeranosť-2,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (135 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
14/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -107.03
  • netIncome: -144 297,74
  • revenue: 134 821,28
  • prevNetIncome: -110 888,49
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -2.16
  • equity: -32 912,25
  • assets: 1 522 144,07
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 102.16
  • equity: -32 912,25
  • assets: 1 522 144,07
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 4.30
  • revenueYoY: 1.21
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin:
  • netMargin: -107.03
  • ebitda:
  • revenue: 134 821,28
Altman Z''-Score-2.64Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.04aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.94aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.64aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.02presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -9.48 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -9.48 % vs. predchádzajúce -7.17 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 102.16 % vs. predchádzajúce 101.42 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.09× vs. predchádzajúce 0.09×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -107.03 % vs. predchádzajúca -83.24 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -2.16 % vs. predchádzajúca -1.42 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) — bez EBITDA použitý Net Income / TA ako konzervatívny dolný odhad.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -107.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby135 tis. €133 tis. €+1,2 %
EBITDA
Prevádzkový výsledok (EBIT)
Čistý zisk-144 tis. €-111 tis. €−30,1 %
Aktíva1,5 mil. €1,5 mil. €−1,5 %
Vlastné imanie-33 tis. €-22 tis. €−50,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 9. 1996Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby