ips company, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 63 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 8/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (438 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 11. 2009
- Sídlo
- Škultétyho 184/14, 95801, Partizánske
- EBITDA marža0,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-308,9 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť1,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -6.92netIncome: -30 274revenue: 437 704prevNetIncome: 16 186
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.59equity: 9 800assets: 617 022
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.41equity: 9 800assets: 617 022
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -22.66revenueYoY: 62.74validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.093netMargin: -6.92ebitda: 408.00revenue: 437 704
Altman Z''-Score-0.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.91 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.91 % vs. predchádzajúce 5.18 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.41 % vs. predchádzajúce 87.18 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.71× vs. predchádzajúce 0.86×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -6.92 % vs. predchádzajúca 6.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.59 % vs. predchádzajúca 12.82 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -309 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (9800 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 63 % na 438 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -6.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 438 tis. € | 269 tis. € | +62,7 % |
| EBITDA | 408 € | 23 tis. € | −98,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 367 € | 21 tis. € | −98,2 % |
| Čistý zisk | -30 tis. € | 16 tis. € | −287,0 % |
| Aktíva | 617 tis. € | 313 tis. € | +97,4 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 40 tis. € | −75,5 % |
- 3. 11. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.6%
- Cudzie zdroje98.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 438 tis. € | 617 tis. € | 10 tis. € | 408 € | -30 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 269 tis. € | 313 tis. € | 40 tis. € | 23 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 84 tis. € | 74 tis. € | 24 tis. € | 22 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 298 tis. € | 82 tis. € | 31 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,2 mil. € | 312 tis. € | 29 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 24 tis. € | 24 tis. € | -766 € | -1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 11. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45251151
- RÚZ ID
- 789652
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 11. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 223 388 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna