CAEN, spol. s r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 10. 2009
- Sídlo
- Hortobáďska ulica 442/76, 93012, Ohrady
- EBITDA marža52,7 %
- ROA (návratnosť aktív)14,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,3 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 47.77netIncome: 45 961revenue: 96 216prevNetIncome: 48 851
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.05equity: 320 345assets: 323 411
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.948equity: 320 345assets: 323 411
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.41revenueYoY: -20.38validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 52.74netMargin: 47.77ebitda: 50 747revenue: 96 216
Altman Z''-Score116.45Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.90 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 109.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.21 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.21 % vs. predchádzajúce 17.11 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.95 % vs. predchádzajúce 3.89 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.30× vs. predchádzajúce 0.42×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 47.77 % vs. predchádzajúca 40.42 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.05 % vs. predchádzajúca 96.11 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 20 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 47.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.48 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 52.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 96 tis. € | 121 tis. € | −20,4 % |
| EBITDA | 51 tis. € | 63 tis. € | −18,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 46 tis. € | 56 tis. € | −18,8 % |
| Čistý zisk | 46 tis. € | 49 tis. € | −5,9 % |
| Aktíva | 323 tis. € | 285 tis. € | +13,3 % |
| Vlastné imanie | 320 tis. € | 274 tis. € | +16,8 % |
- 29. 10. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.1%
- Cudzie zdroje0.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 96 tis. € | 323 tis. € | 320 tis. € | 51 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 121 tis. € | 285 tis. € | 274 tis. € | 63 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 126 tis. € | 242 tis. € | 226 tis. € | 64 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 63 tis. € | 182 tis. € | 176 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 80 tis. € | 176 tis. € | 173 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 100 tis. € | 170 tis. € | 166 tis. € | 31 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 71 tis. € | 141 tis. € | 139 tis. € | 26 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 127 tis. € | 123 tis. € | 119 tis. € | 70 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 133 tis. € | 78 tis. € | 64 tis. € | 72 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 131 tis. € | 216 tis. € | 203 tis. € | 94 tis. € | 74 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 10. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45252271
- RÚZ ID
- 753257
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 10. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat133 375 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 1. 2010Registrácia platcu DPHSK2022911220