PodoBau s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 28/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (95 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 3. 2010
- Sídlo
- Rudolfa Jašíka 155/2, 95801, Partizánske
- EBITDA marža0,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-10,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-168,2 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -7.22netIncome: -6 891revenue: 95 436prevNetIncome: 341.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.29equity: 4 098assets: 65 106
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.71equity: 4 098assets: 65 106
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 30.80revenueYoY: -13.63validHistoryYears: 9.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.165netMargin: -7.22ebitda: 157.00revenue: 95 436
Altman Z''-Score-0.80Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -10.58 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -10.58 % vs. predchádzajúce 0.48 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.71 % vs. predchádzajúce 95.79 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.47× vs. predchádzajúce 1.56×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -7.22 % vs. predchádzajúca 0.31 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.29 % vs. predchádzajúca 4.21 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -168 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (4098 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 95 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -7.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 95 tis. € | 111 tis. € | −13,6 % |
| EBITDA | 157 € | 8 tis. € | −98,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 141 € | 7 tis. € | −98,0 % |
| Čistý zisk | -7 tis. € | 341 € | −21× |
| Aktíva | 65 tis. € | 71 tis. € | −8,4 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 3 tis. € | +37,1 % |
- 24. 3. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.3%
- Cudzie zdroje93.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 95 tis. € | 65 tis. € | 4 tis. € | 157 € | -7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 111 tis. € | 71 tis. € | 3 tis. € | 8 tis. € | 341 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 138 tis. € | 67 tis. € | 3 tis. € | 42 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 64 tis. € | 68 tis. € | 743 € | 2 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 66 tis. € | 34 tis. € | 2 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 51 tis. € | 20 tis. € | 3 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 41 tis. € | 26 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 14 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 919 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 11 tis. € | 8 tis. € | -17 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | -1 tis. € | 7 tis. € | -15 tis. € | -20 tis. € | -21 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla15. 4. 2014 → 16. 5. 2022
Hlavná 29/47, Veľké Ripňany
- Zmena sídla4. 6. 2011 → 14. 4. 2014
310, Ostratice
- Zmena sídla20. 7. 2010 → 3. 6. 2011
136, Dolné Naštice
- Založenie spoločnosti24. 3. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena24. 3. 2010 → 19. 7. 2010
MAXISTAV s.r.o.
- Zmena sídla24. 3. 2010 → 19. 7. 2010
Továrenská 1717/43, Stará Ľubovňa
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45252386
- RÚZ ID
- 1029319
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 3. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat138 412 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 4. 2014Zmena sídlaHlavná 29/47, Veľké Ripňany
- 4. 6. 2011Zmena sídla310, Ostratice
- 1. 3. 2011Registrácia platcu DPHSK2023005842
- 20. 7. 2010Zmena sídla136, Dolné Naštice
- 24. 3. 2010Zmena obchodného mena→ MAXISTAV s.r.o.
- 24. 3. 2010Zmena sídlaTovárenská 1717/43, Stará Ľubovňa