MEREDITH s. r. o. v likvidácii
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 18 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 0/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (310 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 12. 2009
- Sídlo
- Arménska 8, 82106, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- EBITDA marža-9,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-86,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť476 %
- Kapitálová primeranosť-375,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -13.77netIncome: -42 677revenue: 309 821prevNetIncome: -25 223
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -375.54equity: -185 694assets: 49 447
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 475.54equity: -185 694assets: 49 447
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.63revenueYoY: -17.72validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -9.25netMargin: -13.77ebitda: -28 649revenue: 309 821
Altman Z''-Score-20.35Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -7.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -8.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -3.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.83 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -86.31 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -86.31 % vs. predchádzajúce -9.76 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 475.54 % vs. predchádzajúce 155.35 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.27× vs. predchádzajúce 1.46×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -13.77 % vs. predchádzajúca -6.70 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -375.54 % vs. predchádzajúca -55.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 81 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 18 % na 310 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -13.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 310 tis. € | 377 tis. € | −17,7 % |
| EBITDA | -29 tis. € | -24 tis. € | −18,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -26 tis. € | -22 tis. € | −18,9 % |
| Čistý zisk | -43 tis. € | -25 tis. € | −69,2 % |
| Aktíva | 49 tis. € | 258 tis. € | −80,9 % |
| Vlastné imanie | -186 tis. € | -143 tis. € | −29,8 % |
- 17. 12. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 235 tis. €
- Aktíva spolu
- 49 tis. €
- Vlastné imanie
- −186 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Mimoriadna | 310 tis. € | 49 tis. € | -186 tis. € | -29 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 377 tis. € | 258 tis. € | -143 tis. € | -24 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 171 tis. € | 333 tis. € | -118 tis. € | -35 tis. € | -38 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 393 tis. € | 276 tis. € | -79 tis. € | 4 tis. € | -703 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 128 tis. € | -79 tis. € | — | -27 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena12. 5. 2010 → 9. 1. 2018
MEREDITH s. r. o.
- Zmena sídla12. 5. 2010 → 2. 2. 2012
Dubová 6, Prešov
- Založenie spoločnosti17. 12. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena17. 12. 2009 → 11. 5. 2010
Camarillo s. r. o.
- Zmena sídla17. 12. 2009 → 11. 5. 2010
Ružová dolina 6, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45252483
- RÚZ ID
- 1003798
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 12. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Mimoriadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat393 107 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 12. 5. 2010Zmena obchodného mena→ MEREDITH s. r. o.
- 12. 5. 2010Zmena sídlaDubová 6, Prešov
- 17. 12. 2009Zmena obchodného mena→ Camarillo s. r. o.
- 17. 12. 2009Zmena sídlaRužová dolina 6, Bratislava