Abdis Investment, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +9.3 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (260 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 11. 2009
- Sídlo
- Matuškova 419/17, 01009, Žilina
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť106 %
- Kapitálová primeranosť-5,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.52netIncome: 3 944revenue: 260 235prevNetIncome: -26 830
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -5.81equity: -11 532assets: 198 421
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 105.81equity: -11 532assets: 198 421
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.98revenueYoY: 9.25validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.25netMargin: 1.52ebitda: 5 867revenue: 260 235
Altman Z''-Score-0.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.99 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.99 % vs. predchádzajúce -14.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 105.81 % vs. predchádzajúce 108.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.31× vs. predchádzajúce 1.26×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.52 % vs. predchádzajúca -11.26 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -5.81 % vs. predchádzajúca -8.20 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 9 % na 260 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 260 tis. € | 238 tis. € | +9,3 % |
| EBITDA | 6 tis. € | -27 tis. € | +121,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | -24 tis. € | +121,9 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -27 tis. € | +114,7 % |
| Aktíva | 198 tis. € | 189 tis. € | +5,1 % |
| Vlastné imanie | -12 tis. € | -15 tis. € | +25,5 % |
- 11. 11. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 210 tis. €
- Aktíva spolu
- 198 tis. €
- Vlastné imanie
- −12 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 260 tis. € | 198 tis. € | -12 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 238 tis. € | 189 tis. € | -15 tis. € | -27 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 735 tis. € | 234 tis. € | 11 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 581 tis. € | 255 tis. € | -7 tis. € | -40 tis. € | -40 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 619 tis. € | 337 tis. € | 33 tis. € | 72 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 20 tis. € | 95 tis. € | -25 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 18 tis. € | 90 tis. € | -31 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 26 tis. € | 84 tis. € | -27 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 91 tis. € | 66 tis. € | -24 tis. € | -17 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 74 tis. € | 46 tis. € | -4 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 11. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie športových zariadeníod 2. 7. 2014
- 2počítačové službyod 2. 7. 2014
- 3reklamné a marketingové službyod 2. 7. 2014
- 4organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 7. 2014
- 5prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 7. 2014
- 6vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 7. 2014
- 7fotografické službyod 2. 7. 2014
- 8služby požičovníod 2. 7. 2014
- 9správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 2. 7. 2014
- 10ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariaadeniach s kapacitou 10 lôžokod 2. 7. 2014
- 11ubytovacie sluýby bez poskytovania pohostinských činnostíod 2. 7. 2014
- 12polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 2. 7. 2014
- 13vydavateľská činnosťod 2. 7. 2014
- 14finančný leasingod 2. 7. 2014
- 15prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných sluýžieb spojených s prenájmomod 2. 7. 2014
- 16služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 7. 2014
- 17prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 7. 2014
- 18činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 10. 2011
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 10. 2011
- 20administratívne službyod 7. 10. 2011
- 21kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 11. 2009
- 22čistiace a upratovacie službyod 11. 11. 2009
- 23prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 11. 11. 2009
- 24poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 11. 11. 2009
- 25nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 11. 2009
- 26prenájom hnuteľných vecíod 11. 11. 2009
- 27faktoring a forfaitingod 11. 11. 2009
- 28vedenie účtovníctvaod 11. 11. 2009
- 29poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 11. 11. 2009
- 30výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 11. 11. 2009
- 31montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 11. 11. 2009
- 32dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 11. 2009
- 33uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 11. 2009
- 34prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 11. 2009
- 35sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 11. 2009
- 36sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 11. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45262926
- RÚZ ID
- 774850
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 11. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat735 068 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 3. 2011Registrácia platcu DPHSK2022917050