Váš Lekár, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 79 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (249 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 1. 2010
- Sídlo
- Záporožská 12, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža-305,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-27,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1784,1 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť1,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -346.13netIncome: -862 829revenue: 249 276prevNetIncome: -1 105 968
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.56equity: 48 361assets: 3 092 987
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.44equity: 48 361assets: 3 092 987
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.48revenueYoY: -79.32validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -305.61netMargin: -346.13ebitda: -761 808revenue: 249 276
Altman Z''-Score-0.79Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.57 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -27.90 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -27.90 % vs. predchádzajúce -66.24 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.44 % vs. predchádzajúce 45.43 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.08× vs. predchádzajúce 0.72×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -346.13 % vs. predchádzajúca -91.76 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.56 % vs. predchádzajúca 54.57 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -1784 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (48361 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 79 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -346.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 249 tis. € | 1,2 mil. € | −79,3 % |
| EBITDA | -762 tis. € | -982 tis. € | +22,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -686 tis. € | -884 tis. € | +22,4 % |
| Čistý zisk | -863 tis. € | -1,1 mil. € | +22,0 % |
| Aktíva | 3,1 mil. € | 1,7 mil. € | +85,3 % |
| Vlastné imanie | 48 tis. € | 911 tis. € | −94,7 % |
- 12. 1. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.6%
- Cudzie zdroje98.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 249 tis. € | 3,1 mil. € | 48 tis. € | -762 tis. € | -863 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,7 mil. € | 911 tis. € | -982 tis. € | -1,1 mil. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4,3 mil. € | 2,5 mil. € | 2,0 mil. € | 286 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 12,2 mil. € | 5,3 mil. € | 2,5 mil. € | 3,4 mil. € | 2,4 mil. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 243 tis. € | 167 tis. € | 57 tis. € | 46 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 110 tis. € | 50 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 95 tis. € | 13 tis. € | 26 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 76 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 64 tis. € | 43 tis. € | 37 tis. € | 22 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 58 tis. € | 43 tis. € | 38 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla20. 1. 2018 → 26. 4. 2023
Záporožská 12, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Založenie spoločnosti12. 1. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 1. 2010 → 19. 1. 2018
MUDr. Vávrová Edita s. r. o.
- Zmena sídla12. 1. 2010 → 19. 1. 2018
Haanova 2580/1, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 10. 2021
- 2Faktoring a forfaitingod 4. 5. 2021
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 5. 2021
- 4Administratívne službyod 4. 5. 2021
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 5. 2021
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 4. 5. 2021
- 7prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia, druh zdravotníckeho zariadenia a jeho odborné zameranie: ambulancia v odbore všeobecné lekárstvood 12. 1. 2010
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 1. 2010
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 1. 2010
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 1. 2010
- 11prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 12. 1. 2010
- 12reklamné a marketingové službyod 12. 1. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45263230
- RÚZ ID
- 1058508
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 1. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat12 221 048 EUR · rok 2021
- 12. 1. 2021Registrácia platcu DPHSK2022950809
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 20. 1. 2018Zmena sídlaZáporožská 12, Bratislava - mestská časť Petržalka
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 12. 1. 2010Zmena obchodného mena→ MUDr. Vávrová Edita s. r. o.
- 12. 1. 2010Zmena sídlaHaanova 2580/1, Bratislava