GLODER s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 22 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (38 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 11. 2009
- Sídlo
- Železničná 225/7, 04801, Rožňava
- EBITDA marža7,3 %
- ROA (návratnosť aktív)8,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,3 %
- Zadlženosť24 %
- Kapitálová primeranosť75,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.28netIncome: 2 009revenue: 38 079prevNetIncome: 515.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 75.92equity: 17 792assets: 23 435
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 24.08equity: 17 792assets: 23 435
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -6.26revenueYoY: -22.01validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.26netMargin: 5.28ebitda: 2 765revenue: 38 079
Altman Z''-Score7.07Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.57 % vs. predchádzajúce 1.60 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 24.08 % vs. predchádzajúce 51.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.62× vs. predchádzajúce 1.51×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.28 % vs. predchádzajúca 1.05 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 75.92 % vs. predchádzajúca 48.90 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 27 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 38079 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 22 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 5.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 76 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 38 tis. € | 49 tis. € | −22,0 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 1 tis. € | +102,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 1 tis. € | +102,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 515 € | +290,1 % |
| Aktíva | 23 tis. € | 32 tis. € | −27,4 % |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 16 tis. € | +12,7 % |
- 5. 11. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie75.9%
- Cudzie zdroje24.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 38 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 49 tis. € | 32 tis. € | 16 tis. € | 1 tis. € | 515 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 73 tis. € | 69 tis. € | 15 tis. € | 622 € | 491 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 83 tis. € | 80 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | 789 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 78 tis. € | 104 tis. € | 14 tis. € | -12 tis. € | 192 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 43 tis. € | 173 tis. € | 14 tis. € | -2 tis. € | 874 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 43 tis. € | 72 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 760 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 38 tis. € | 60 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 60 tis. € | 45 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 332 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 68 tis. € | 32 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 11. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 11. 2009 → 21. 8. 2017
Okružná 2146/16, Rožňava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Fotografické službyod 27. 6. 2018
- 2Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 27. 6. 2018
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 6. 2018
- 4Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 27. 6. 2018
- 5skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 22. 8. 2017
- 6poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 22. 8. 2017
- 7ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 22. 8. 2017
- 8ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 8. 2017
- 9údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 22. 8. 2017
- 10prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 22. 8. 2017
- 11čistiace a upratovacie službyod 22. 8. 2017
- 12inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 22. 8. 2017
- 13prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 8. 2017
- 14dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 8. 2017
- 15nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 tod 22. 8. 2017
- 16podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 22. 8. 2017
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 8. 2017
- 18úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 22. 8. 2017
- 19výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 22. 8. 2017
- 20výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 22. 8. 2017
- 21diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 22. 8. 2017
- 22vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 22. 8. 2017
- 23sťahovacie službyod 22. 8. 2017
- 24uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 8. 2017
- 25služby požičovníod 22. 8. 2017
- 26prenájom hnuteľných vecíod 22. 8. 2017
- 27správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 22. 8. 2017
- 28prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 8. 2017
- 29reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 8. 2017
- 30verejné obstarávanieod 22. 8. 2017
- 31poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 22. 8. 2017
- 32prevádzkovanie výdajne stravyod 22. 8. 2017
- 33výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčasti z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 5. 11. 2009
- 34kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 11. 2009
- 35poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 5. 11. 2009
- 36poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 5. 11. 2009
- 37poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 5. 11. 2009
- 38opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 5. 11. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45264074
- RÚZ ID
- 751743
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 11. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat83 207 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 1. 2010Registrácia platcu DPHSK2022918953
- 5. 11. 2009Zmena sídlaOkružná 2146/16, Rožňava