Fyrent, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (252 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 11. 2009
- Sídlo
- Trnavská 41, 91943, Cífer
- EBITDA marža56,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)35,4 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť21,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 41.60netIncome: 104 877revenue: 252 120prevNetIncome: 110 856
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.14equity: 296 369assets: 1 402 002
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.86equity: 296 369assets: 1 402 002
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.02revenueYoY: -5.38validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 56.49netMargin: 41.60ebitda: 142 418revenue: 252 120
Altman Z''-Score4.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.48 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.48 % vs. predchádzajúce 8.29 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.86 % vs. predchádzajúce 77.46 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.18× vs. predchádzajúce 0.20×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 41.60 % vs. predchádzajúca 41.60 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.14 % vs. predchádzajúca 22.54 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 5 % na 252 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 41.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.42 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 56.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 252 tis. € | 266 tis. € | −5,4 % |
| EBITDA | 142 tis. € | 152 tis. € | −6,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 128 tis. € | 137 tis. € | −6,1 % |
| Čistý zisk | 105 tis. € | 111 tis. € | −5,4 % |
| Aktíva | 1,4 mil. € | 1,3 mil. € | +4,8 % |
| Vlastné imanie | 296 tis. € | 301 tis. € | −1,7 % |
- 20. 11. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.1%
- Cudzie zdroje78.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 252 tis. € | 1,4 mil. € | 296 tis. € | 142 tis. € | 105 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 266 tis. € | 1,3 mil. € | 301 tis. € | 152 tis. € | 111 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 310 tis. € | 1,1 mil. € | 311 tis. € | 219 tis. € | 173 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 252 tis. € | 1,1 mil. € | 210 tis. € | 185 tis. € | 146 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 165 tis. € | 1,0 mil. € | 152 tis. € | 115 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 163 tis. € | 1,3 mil. € | 152 tis. € | 119 tis. € | 91 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 215 tis. € | 1,2 mil. € | 181 tis. € | 165 tis. € | 126 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 220 tis. € | 1,2 mil. € | 176 tis. € | 175 tis. € | 131 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 204 tis. € | 1,0 mil. € | 144 tis. € | 154 tis. € | 113 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 230 tis. € | 967 tis. € | 157 tis. € | 181 tis. € | 130 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 11. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45265615
- RÚZ ID
- 772717
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 11. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat310 230 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 6. 2010Registrácia platcu DPHSK2022921340