InvesTMent 1, s.r.o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 54 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,6 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 12. 2009
- Sídlo
- Záhradnícka 70, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža9,1 %
- ROA (návratnosť aktív)1,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)58,5 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť1,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.82netIncome: 46 754revenue: 2 575 708prevNetIncome: 44 228
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.77equity: 79 876assets: 4 523 649
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.23equity: 79 876assets: 4 523 649
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 244.20revenueYoY: 54.19validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.09netMargin: 1.82ebitda: 234 077revenue: 2 575 708
Altman Z''-Score0.26Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.03 % vs. predchádzajúce 0.77 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.23 % vs. predchádzajúce 102.79 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.57× vs. predchádzajúce 0.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.82 % vs. predchádzajúca 2.65 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.77 % vs. predchádzajúca -2.79 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 54 % na 2.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+54 %), ale aktíva klesajú (-22 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,6 mil. € | 1,7 mil. € | +54,2 % |
| EBITDA | 234 tis. € | 309 tis. € | −24,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 211 tis. € | 278 tis. € | −24,3 % |
| Čistý zisk | 47 tis. € | 44 tis. € | +5,7 % |
| Aktíva | 4,5 mil. € | 5,8 mil. € | −21,5 % |
| Vlastné imanie | 80 tis. € | -161 tis. € | +149,7 % |
- 2. 12. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.8%
- Cudzie zdroje98.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,6 mil. € | 4,5 mil. € | 80 tis. € | 234 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,7 mil. € | 5,8 mil. € | -161 tis. € | 309 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 629 tis. € | 6,0 mil. € | -205 tis. € | 312 tis. € | -83 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 302 tis. € | 6,1 mil. € | -122 tis. € | 103 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 18 tis. € | 3,2 mil. € | -98 tis. € | -68 tis. € | -100 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 2 tis. € | — | -79 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 2 tis. € | — | -81 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 3 tis. € | — | -556 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 3 tis. € | — | -558 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -4 € | -526 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 12. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45273057
- RÚZ ID
- 803632
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 12. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 575 708 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 8. 2021Registrácia platcu DPHSK2022927258
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna