Suave, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 80/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (129 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 1. 2010
- Sídlo
- Balassiho 44, 94301, Štúrovo
- EBITDA marža19,1 %
- ROA (návratnosť aktív)14,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,1 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť87,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.77netIncome: 19 103revenue: 129 331prevNetIncome: 22 927
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 87.26equity: 118 842assets: 136 192
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 12.74equity: 118 842assets: 136 192
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.18revenueYoY: 7.15validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.07netMargin: 14.77ebitda: 24 658revenue: 129 331
Altman Z''-Score13.38Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.03 % vs. predchádzajúce 13.47 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 12.74 % vs. predchádzajúce 25.71 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.95× vs. predchádzajúce 0.71×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.77 % vs. predchádzajúca 18.99 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 87.26 % vs. predchádzajúca 74.29 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 129 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 14.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 14.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 129 tis. € | 121 tis. € | +7,1 % |
| EBITDA | 25 tis. € | 31 tis. € | −20,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 28 tis. € | −20,8 % |
| Čistý zisk | 19 tis. € | 23 tis. € | −16,7 % |
| Aktíva | 136 tis. € | 170 tis. € | −20,0 % |
| Vlastné imanie | 119 tis. € | 126 tis. € | −6,0 % |
- 30. 1. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie87.3%
- Cudzie zdroje12.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 129 tis. € | 136 tis. € | 119 tis. € | 25 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 121 tis. € | 170 tis. € | 126 tis. € | 31 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 121 tis. € | 190 tis. € | 164 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 86 tis. € | 197 tis. € | 168 tis. € | 2 tis. € | 862 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 85 tis. € | 185 tis. € | 169 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 92 tis. € | 164 tis. € | 154 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 94 tis. € | 157 tis. € | 138 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 92 tis. € | 156 tis. € | 117 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 145 tis. € | 145 tis. € | 105 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 190 tis. € | 146 tis. € | 99 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 1. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia v špecializačnom odbore pneumológia a ftizeológiaod 30. 1. 2010
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 1. 2010
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 1. 2010
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 1. 2010
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 1. 2010
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 1. 2010
- 7vydavateľská činnosťod 30. 1. 2010
- 8prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 30. 1. 2010
- 9ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 1. 2010
- 10prenájom hnuteľných vecíod 30. 1. 2010
- 11administratívne službyod 30. 1. 2010
- 12vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 30. 1. 2010
- 13prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 30. 1. 2010
- 14reklamné a marketingové službyod 30. 1. 2010
- 15činnosť astrológov a numerológovod 30. 1. 2010
- 16poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 30. 1. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45277222
- RÚZ ID
- 1056580
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 1. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat189 989 EUR · rok 2016