PROTEC - BAU s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 41 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 14/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (431 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 1. 2010
- Sídlo
- Hlavná 775/125, 07701, Kráľovský Chlmec
- EBITDA marža0,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,7 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.490netIncome: 2 112revenue: 431 046prevNetIncome: 6 321
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.744equity: 57 470assets: 7 724 282
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.26equity: 57 470assets: 7 724 282
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -41.05validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.033netMargin: 0.490ebitda: 141.00revenue: 431 046
Altman Z''-Score0.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.03 % vs. predchádzajúce 0.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.26 % vs. predchádzajúce 95.09 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.06× vs. predchádzajúce 0.65×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.49 % vs. predchádzajúca 0.86 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.74 % vs. predchádzajúca 4.91 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 41 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 585 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2014 | 2013 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 431 tis. € | 731 tis. € | −41,0 % |
| EBITDA | 141 € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 127 € | — | — |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 6 tis. € | −66,6 % |
| Aktíva | 7,7 mil. € | 1,1 mil. € | +585,0 % |
| Vlastné imanie | 57 tis. € | 55 tis. € | +3,8 % |
- 22. 1. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013
Finančné ukazovatele
2014Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.7%
- Cudzie zdroje99.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014aktuálny | Riadna | 431 tis. € | 7,7 mil. € | 57 tis. € | 141 € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 731 tis. € | 1,1 mil. € | 55 tis. € | — | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena13. 5. 2010 → 24. 6. 2013
HOME - WINDOW s.r.o.
- Zmena sídla13. 5. 2010 → 5. 5. 2014
Hlavná 755/125, Kráľovský Chlmec
- Založenie spoločnosti22. 1. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena22. 1. 2010 → 12. 5. 2010
MTi 20, s.r.o.
- Zmena sídla22. 1. 2010 → 12. 5. 2010
Tŕnie 136, Tŕnie
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2014aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45280177
- RÚZ ID
- 1011119
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 1. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 31. 12. 2013Najvyšší zaznamenaný obrat731 149 EUR · rok 2013
- 13. 5. 2010Zmena obchodného mena→ HOME - WINDOW s.r.o.
- 13. 5. 2010Zmena sídlaHlavná 755/125, Kráľovský Chlmec
- 22. 1. 2010Zmena obchodného mena→ MTi 20, s.r.o.
- 22. 1. 2010Zmena sídlaTŕnie 136, Tŕnie