Wide Access, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (334 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 11. 2009
- Sídlo
- Námestie Hrdinov 5, 01003, Žilina
- EBITDA marža-7,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-8,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-13,8 %
- Zadlženosť42 %
- Kapitálová primeranosť58,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -12.90netIncome: -43 142revenue: 334 440prevNetIncome: -111 213
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 58.39equity: 313 750assets: 537 370
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 41.61equity: 313 750assets: 537 370
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.39revenueYoY: 3.59validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -7.92netMargin: -12.90ebitda: -26 497revenue: 334 440
Altman Z''-Score4.13Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -8.03 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -8.03 % vs. predchádzajúce -17.26 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 41.61 % vs. predchádzajúce 44.60 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.62× vs. predchádzajúce 0.50×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -12.90 % vs. predchádzajúca -34.45 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.39 % vs. predchádzajúca 55.40 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -12.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 58 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 334 tis. € | 323 tis. € | +3,6 % |
| EBITDA | -26 tis. € | -87 tis. € | +69,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -24 tis. € | -78 tis. € | +69,5 % |
| Čistý zisk | -43 tis. € | -111 tis. € | +61,2 % |
| Aktíva | 537 tis. € | 644 tis. € | −16,6 % |
| Vlastné imanie | 314 tis. € | 357 tis. € | −12,1 % |
- 19. 11. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie58.4%
- Cudzie zdroje41.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 334 tis. € | 537 tis. € | 314 tis. € | -26 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 323 tis. € | 644 tis. € | 357 tis. € | -87 tis. € | -111 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 303 tis. € | 827 tis. € | 468 tis. € | -92 tis. € | -114 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 345 tis. € | 967 tis. € | 582 tis. € | -47 tis. € | -65 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 530 tis. € | 1,1 mil. € | 648 tis. € | 159 tis. € | 111 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 535 tis. € | 1,3 mil. € | 659 tis. € | 173 tis. € | 122 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 503 tis. € | 1,3 mil. € | 536 tis. € | 145 tis. € | 95 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 509 tis. € | 1,4 mil. € | 442 tis. € | 153 tis. € | 98 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 501 tis. € | 1,7 mil. € | 529 tis. € | 148 tis. € | 91 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 501 tis. € | 1,8 mil. € | 439 tis. € | 192 tis. € | 112 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 11. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45283672
- RÚZ ID
- 778051
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 11. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat535 388 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 23. 7. 2010Registrácia platcu DPHSK2022947311