Troy s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 784 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 12. 2009
- Sídlo
- Staré Grunty 26G, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža56,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-86,2 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť5,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.62netIncome: -36 519revenue: 1 396 131prevNetIncome: -40 942
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.25equity: 42 390assets: 807 532
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.75equity: 42 390assets: 807 532
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 166.39revenueYoY: 783.82validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 56.34netMargin: -2.62ebitda: 786 645revenue: 1 396 131
Altman Z''-Score5.24Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.56 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.52 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.52 % vs. predchádzajúce -3.92 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.75 % vs. predchádzajúce 57.05 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.73× vs. predchádzajúce 0.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.62 % vs. predchádzajúca -25.92 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.25 % vs. predchádzajúca 42.95 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +784 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 784 % na 1.4 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
EBITDA marža 56.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,4 mil. € | 158 tis. € | +783,8 % |
| EBITDA | 787 tis. € | -41 tis. € | +20× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 708 tis. € | -37 tis. € | +20× |
| Čistý zisk | -37 tis. € | -41 tis. € | +10,8 % |
| Aktíva | 808 tis. € | 1,0 mil. € | −22,7 % |
| Vlastné imanie | 42 tis. € | 449 tis. € | −90,6 % |
- 1. 12. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.2%
- Cudzie zdroje94.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 1,4 mil. € | 808 tis. € | 42 tis. € | 787 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 158 tis. € | 1,0 mil. € | 449 tis. € | -41 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 31 tis. € | 932 tis. € | 592 tis. € | -8 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 29 tis. € | 1,1 mil. € | 613 tis. € | 1 tis. € | 279 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 6 tis. € | 496 tis. € | 27 tis. € | -20 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 10 tis. € | 445 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 245 tis. € | 2 tis. € | — | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena12. 1. 2018 → 19. 10. 2020
JUREAL s. r. o.
- Založenie spoločnosti1. 12. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 12. 2009 → 11. 1. 2018
JUDr. Daniel Jurčaga s. r. o.
- Zmena sídla1. 12. 2009 → 30. 4. 2013
Centrum 1575, Oščadnica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45290482
- RÚZ ID
- 756578
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 12. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 396 131 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 12. 1. 2018Zmena obchodného mena→ JUREAL s. r. o.
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 1. 12. 2009Zmena obchodného mena→ JUDr. Daniel Jurčaga s. r. o.
- 1. 12. 2009Zmena sídlaCentrum 1575, Oščadnica