HYDINA SLOVENSKO s.r.o. „v konkurze“
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 42 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 0/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (41 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 12. 2009
- Sídlo
- Lieskovská cesta 23/640, 96221, Lieskovec
- EBITDA marža-7768,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-181,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť1549 %
- Kapitálová primeranosť-1449,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -7 757,341netIncome: -3 218 831revenue: 41 494prevNetIncome: -43 885
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -1 449,398equity: -25 733 199assets: 1 775 441
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1 549,398equity: -25 733 199assets: 1 775 441
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -55.83revenueYoY: -42.49validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -7 768,694netMargin: -7 757,341ebitda: -3 223 542revenue: 41 494
Altman Z''-Score-95.83Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -28.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -55.95 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -10.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.98 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -181.30 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -181.30 % vs. predchádzajúce -0.48 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1549.40 % vs. predchádzajúce 345.22 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -7757.34 % vs. predchádzajúca -60.82 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1449.40 % vs. predchádzajúca -245.22 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 81 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 41494 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 42 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -7757.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 41 tis. € | 72 tis. € | −42,5 % |
| EBITDA | -3,2 mil. € | -43 tis. € | −75× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -2,9 mil. € | -38 tis. € | −75× |
| Čistý zisk | -3,2 mil. € | -44 tis. € | −72× |
| Aktíva | 1,8 mil. € | 9,2 mil. € | −80,7 % |
| Vlastné imanie | -25,7 mil. € | -22,5 mil. € | −14,3 % |
- 1. 12. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 27.5 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.8 mil. €
- Vlastné imanie
- −25.7 mil. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Mimoriadna | 41 tis. € | 1,8 mil. € | -25,7 mil. € | -3,2 mil. € | -3,2 mil. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 72 tis. € | 9,2 mil. € | -22,5 mil. € | -43 tis. € | -44 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 5,1 mil. € | 9,5 mil. € | -22,5 mil. € | -13,0 mil. € | -13,5 mil. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 18,4 mil. € | 19,7 mil. € | -8,9 mil. € | -2,5 mil. € | -4,1 mil. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 12,5 mil. € | 19,0 mil. € | -4,9 mil. € | 1,3 mil. € | -340 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 12,4 mil. € | 19,0 mil. € | -4,5 mil. € | -1,0 mil. € | -2,5 mil. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 38,0 mil. € | 20,6 mil. € | -2,0 mil. € | -1,2 mil. € | -2,9 mil. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 64,6 mil. € | 26,0 mil. € | 873 tis. € | 2,2 mil. € | 284 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 74,5 mil. € | 23,9 mil. € | 589 tis. € | -2,7 mil. € | -3,9 mil. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 64,8 mil. € | 23,4 mil. € | 4,5 mil. € | 994 tis. € | -234 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 12. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45300950
- RÚZ ID
- 754277
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 12. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Mimoriadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat74 542 820 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 2. 2010Registrácia platcu DPHSK2022959136