WYVERN s.r.o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 26 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 11. 2009
- Sídlo
- ul. 29. augusta 1524/24, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža2,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,8 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.045netIncome: 710.00revenue: 1 565 956prevNetIncome: 12 374
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.814equity: 7 273assets: 893 530
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.19equity: 7 273assets: 893 530
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 43.03revenueYoY: 26.29validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.03netMargin: 0.045ebitda: 31 860revenue: 1 565 956
Altman Z''-Score0.34Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.20 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.08 % vs. predchádzajúce 1.31 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.19 % vs. predchádzajúce 106.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.75× vs. predchádzajúce 1.31×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.05 % vs. predchádzajúca 1.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.81 % vs. predchádzajúca -6.81 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 26 % na 1.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+26 %), ale aktíva klesajú (-6 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,6 mil. € | 1,2 mil. € | +26,3 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 47 tis. € | −32,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 29 tis. € | 42 tis. € | −32,3 % |
| Čistý zisk | 710 € | 12 tis. € | −94,3 % |
| Aktíva | 894 tis. € | 946 tis. € | −5,6 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | -64 tis. € | +111,3 % |
- 25. 11. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.8%
- Cudzie zdroje99.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 1,6 mil. € | 894 tis. € | 7 tis. € | 32 tis. € | 710 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,2 mil. € | 946 tis. € | -64 tis. € | 47 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 369 tis. € | 432 tis. € | -77 tis. € | 25 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 635 tis. € | 400 tis. € | -82 tis. € | 33 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 312 tis. € | 218 tis. € | -104 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 96 tis. € | 166 tis. € | -116 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 183 tis. € | 144 tis. € | -130 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 142 tis. € | -145 tis. € | — | -49 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 11. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45303541
- RÚZ ID
- 795477
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 11. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 565 956 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna