Voltia Automotive s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 95 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (73 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 12. 2009
- Sídlo
- Dohňany 464, 02051, Dohňany
- EBITDA marža-15,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-9,1 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť14,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -27.22netIncome: -19 843revenue: 72 903prevNetIncome: -26 299
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.66equity: 217 878assets: 1 486 561
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.34equity: 217 878assets: 1 486 561
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.21revenueYoY: -95.16validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -15.87netMargin: -27.22ebitda: -11 570revenue: 72 903
Altman Z''-Score0.19Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.29 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.33 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.33 % vs. predchádzajúce -1.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.34 % vs. predchádzajúce 90.77 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.05× vs. predchádzajúce 1.01×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -27.22 % vs. predchádzajúca -1.75 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.66 % vs. predchádzajúca 9.23 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 95 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -27.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 73 tis. € | 1,5 mil. € | −95,2 % |
| EBITDA | -12 tis. € | -14 tis. € | +16,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -10 tis. € | -12 tis. € | +16,4 % |
| Čistý zisk | -20 tis. € | -26 tis. € | +24,5 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 1,5 mil. € | −0,4 % |
| Vlastné imanie | 218 tis. € | 138 tis. € | +58,2 % |
- 17. 12. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.7%
- Cudzie zdroje85.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 73 tis. € | 1,5 mil. € | 218 tis. € | -12 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,5 mil. € | 1,5 mil. € | 138 tis. € | -14 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,8 mil. € | 1,9 mil. € | -36 tis. € | -55 tis. € | -62 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,6 mil. € | 1,9 mil. € | 26 tis. € | -30 tis. € | -50 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,8 mil. € | 77 tis. € | 11 tis. € | 169 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 3,1 mil. € | 1,4 mil. € | 76 tis. € | 118 tis. € | 113 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 971 tis. € | 1,3 mil. € | -37 tis. € | 43 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 549 tis. € | 620 tis. € | -70 tis. € | -59 tis. € | -75 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 62 tis. € | 258 tis. € | 5 tis. € | -15 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 15 tis. € | 100 tis. € | -11 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena28. 8. 2015 → 8. 8. 2016
Green Silence Automotive s. r. o.
- Zmena sídla12. 5. 2012 → 24. 3. 2016
Bajkalská 5/B, Bratislava
- Zmena obchodného mena26. 10. 2011 → 27. 8. 2015
Green Classics, s. r. o.
- Založenie spoločnosti17. 12. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena17. 12. 2009 → 25. 10. 2011
MyEnergy SPV 12, s. r. o.
- Zmena sídla17. 12. 2009 → 11. 5. 2012
Švabinského 21, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45303835
- RÚZ ID
- 803704
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 12. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat3 562 839 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 1. 2016Registrácia platcu DPHSK7120000074
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 28. 8. 2015Zmena obchodného mena→ Green Silence Automotive s. r. o.
- 12. 5. 2012Zmena sídlaBajkalská 5/B, Bratislava
- 26. 10. 2011Zmena obchodného mena→ Green Classics, s. r. o.
- 17. 12. 2009Zmena obchodného mena→ MyEnergy SPV 12, s. r. o.
- 17. 12. 2009Zmena sídlaŠvabinského 21, Bratislava