GLIESE TRADE s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 68 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 1. 2010
- Sídlo
- Tichá 6023/1A, 07101, Michalovce
- EBITDA marža14,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,3 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť80,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.30netIncome: 49.00revenue: 3 770prevNetIncome: 3 089
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 80.49equity: 19 071assets: 23 693
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 19.51equity: 19 071assets: 23 693
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -33.23revenueYoY: -67.57validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.75netMargin: 1.30ebitda: 556.00revenue: 3 770
Altman Z''-Score7.18Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.21 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.21 % vs. predchádzajúce 12.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 19.51 % vs. predchádzajúce 21.14 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.16× vs. predchádzajúce 0.48×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.30 % vs. predchádzajúca 26.57 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 80.49 % vs. predchádzajúca 78.86 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 3770 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 68 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4 tis. € | 12 tis. € | −67,6 % |
| EBITDA | 556 € | 4 tis. € | −85,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 500 € | 3 tis. € | −85,4 % |
| Čistý zisk | 49 € | 3 tis. € | −98,4 % |
| Aktíva | 24 tis. € | 24 tis. € | −1,8 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 19 tis. € | +0,3 % |
- 6. 1. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie80.5%
- Cudzie zdroje19.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 4 tis. € | 24 tis. € | 19 tis. € | 556 € | 49 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 12 tis. € | 24 tis. € | 19 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 10 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 16 tis. € | 15 tis. € | 14 tis. € | 5 € | 5 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 33 tis. € | 25 tis. € | 14 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 44 tis. € | 74 tis. € | 13 tis. € | 33 € | -351 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 97 tis. € | 137 tis. € | 13 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 65 tis. € | 131 tis. € | 3 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 157 tis. € | 146 tis. € | 2 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 143 tis. € | 152 tis. € | -422 € | -7 tis. € | -11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 1. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb osobného charakteruod 12. 9. 2019
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 9. 2019
- 3Dizajnérske činnostiod 12. 9. 2019
- 4Fotografické službyod 12. 9. 2019
- 5Služby požičovníod 12. 9. 2019
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 12. 9. 2019
- 7Informačná činnosťod 12. 9. 2019
- 8Verejné obstarávanieod 12. 9. 2019
- 9Prevádzkovanie jaslíod 12. 9. 2019
- 10Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 12. 9. 2019
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 9. 2019
- 12Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 12. 9. 2019
- 13Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 12. 9. 2019
- 14Poskytovanie sociálnych služiebod 12. 9. 2019
- 15Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 12. 9. 2019
- 16Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 12. 9. 2019
- 17Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 9. 2019
- 18Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 12. 9. 2019
- 19Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 12. 9. 2019
- 20Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 12. 9. 2019
- 21Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 12. 9. 2019
- 22Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 12. 9. 2019
- 23Chov vybraných druhov zvieratod 12. 9. 2019
- 24Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 12. 9. 2019
- 25Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 12. 9. 2019
- 26Výroba potravinárskych výrobkovod 12. 9. 2019
- 27Výroba kŕmnych zmesíod 12. 9. 2019
- 28Výroba nápojovod 12. 9. 2019
- 29Textilná výrobaod 12. 9. 2019
- 30Odevná výrobaod 12. 9. 2019
- 31Spracovanie kožeod 12. 9. 2019
- 32Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 12. 9. 2019
- 33Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 12. 9. 2019
- 34Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 12. 9. 2019
- 35Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 12. 9. 2019
- 36Výroba koksu a rafinovaných produktovod 12. 9. 2019
- 37Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 12. 9. 2019
- 38Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 12. 9. 2019
- 39Keramická výrobaod 12. 9. 2019
- 40Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 12. 9. 2019
- 41Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 12. 9. 2019
- 42Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 12. 9. 2019
- 43Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 9. 2019
- 44Výroba bižutérie a suvenírovod 12. 9. 2019
- 45Výroba hudobných nástrojovod 12. 9. 2019
- 46Výroba hračiek a hierod 12. 9. 2019
- 47Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 12. 9. 2019
- 48Výroba sviečok a tieniacej technikyod 12. 9. 2019
- 49Výroba zdravotníckych pomôcokod 12. 9. 2019
- 50Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 12. 9. 2019
- 51Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 12. 9. 2019
- 52Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 12. 9. 2019
- 53Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 9. 2019
- 54Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 12. 9. 2019
- 55Sťahovacie službyod 12. 9. 2019
- 56Prevádzka malých plavidielod 12. 9. 2019
- 57Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 12. 9. 2019
- 58Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 12. 9. 2019
- 59Prevádzkovanie úschovníod 12. 9. 2019
- 60Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 12. 9. 2019
- 61Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 12. 9. 2019
- 62Prevádzkovanie výdajne stravyod 12. 9. 2019
- 63Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 12. 9. 2019
- 64Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 12. 9. 2019
- 65Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 12. 9. 2019
- 66Finančný lízingod 12. 9. 2019
- 67Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 12. 9. 2019
- 68Záložneod 12. 9. 2019
- 69Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 12. 9. 2019
- 70Faktoring a forfaitingod 12. 9. 2019
- 71Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 12. 9. 2019
- 72Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 12. 9. 2019
- 73Vedenie účtovníctvaod 12. 9. 2019
- 74Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 12. 9. 2019
- 75Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 12. 9. 2019
- 76Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 12. 9. 2019
- 77Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 12. 9. 2019
- 78Zadávanie klinického skúšania liečivod 12. 9. 2019
- 79výkon činnosti stavebného dozoruod 24. 3. 2017
- 80výkon činnosti stavbyvedúceho s odborným zameraním: Pozemné stavby, Inžinierske stavbyod 24. 3. 2017
- 81údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 6. 1. 2010
- 82obchodná činnosť s ojazdenými motorovými vozidlamiod 6. 1. 2010
- 83prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 1. 2010
- 84uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 1. 2010
- 85dokončovacie stavebné práce pri reallizácii exteriérov a interiérovod 6. 1. 2010
- 86nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 6. 1. 2010
- 87baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 6. 1. 2010
- 88poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 6. 1. 2010
- 89počítačové službyod 6. 1. 2010
- 90služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 1. 2010
- 91prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 1. 2010
- 92administratívne službyod 6. 1. 2010
- 93činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 1. 2010
- 94čistiace a upratovacie službyod 6. 1. 2010
- 95sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 1. 2010
- 96kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 1. 2010
- 97sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 1. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45339279
- RÚZ ID
- 1048373
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 1. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat157 234 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 2. 2010Registrácia platcu DPHSK2022942339