emter s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (44 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 1. 2010
- Sídlo
- Kostolná-Záriečie 16, 91304, Kostolná-Záriečie
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,0 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť20,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.71netIncome: 756.00revenue: 44 290prevNetIncome: 7 722
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.92equity: 10 858assets: 51 909
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.08equity: 10 858assets: 51 909
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.72revenueYoY: 7.15validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.51netMargin: 1.71ebitda: 2 884revenue: 44 290
Altman Z''-Score6.85Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.84 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.46 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.46 % vs. predchádzajúce 17.05 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.08 % vs. predchádzajúce 77.70 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.85× vs. predchádzajúce 0.91×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.71 % vs. predchádzajúca 18.68 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.92 % vs. predchádzajúca 22.30 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 44290 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 44 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 44 tis. € | 41 tis. € | +7,1 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 11 tis. € | −74,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 10 tis. € | −74,3 % |
| Čistý zisk | 756 € | 8 tis. € | −90,2 % |
| Aktíva | 52 tis. € | 45 tis. € | +14,6 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 10 tis. € | +7,5 % |
- 14. 1. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.9%
- Cudzie zdroje79.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 44 tis. € | 52 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 756 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 41 tis. € | 45 tis. € | 10 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 26 tis. € | 55 tis. € | 2 tis. € | 3 tis. € | 121 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 255 tis. € | 61 tis. € | 2 tis. € | 3 tis. € | -237 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 56 tis. € | 100 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | 192 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 56 tis. € | 49 tis. € | 24 tis. € | 1 tis. € | 530 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 126 tis. € | 28 tis. € | 23 tis. € | 21 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 169 tis. € | 48 tis. € | 6 tis. € | 42 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 248 tis. € | 6 tis. € | -28 tis. € | 44 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 32 tis. € | 38 tis. € | -68 tis. € | -6 tis. € | -8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 1. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 1. 2010 → 16. 1. 2020
LIPTÁK.EU s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 17. 1. 2020
- 2výkon činnosti stavbyvedúcehood 14. 1. 2010
- 3činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 1. 2010
- 4sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 14. 1. 2010
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 1. 2010
- 6prenájom hnuteľných vecíod 14. 1. 2010
- 7uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 1. 2010
- 8čistiace a upratovacie službyod 14. 1. 2010
- 9organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 1. 2010
- 10prevádzkovanie športových zariadeníod 14. 1. 2010
- 11reklamné a marketingové službyod 14. 1. 2010
- 12autorizovaný stavebný inžinier pre pozemné stavby v rozsahu: - vyhotovovanie projektovej dokumentácie na stavebné povolenie - poskytovanie technického a ekonomického poradenstva týkajúceho sa konštrukcií pozemných stavieb - vypracovanie odborných posudkov a odhadovod 14. 1. 2010
- 13nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 1. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45347042
- RÚZ ID
- 1050945
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 1. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat255 430 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 2. 2010Registrácia platcu DPHSK2022949038
- 14. 1. 2010Zmena obchodného mena→ LIPTÁK.EU s. r. o.