PVcar, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 68/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (835 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 1. 2010
- Sídlo
- Závodská cesta 24/3906, 01001, Žilina
- EBITDA marža13,2 %
- ROA (návratnosť aktív)6,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,8 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.68netIncome: 55 753revenue: 834 613prevNetIncome: 38 360
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.87equity: 353 892assets: 845 243
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.13equity: 353 892assets: 845 243
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.05revenueYoY: -12.28validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.15netMargin: 6.68ebitda: 109 755revenue: 834 613
Altman Z''-Score3.70Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.60 % vs. predchádzajúce 4.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.13 % vs. predchádzajúce 61.37 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 1.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.68 % vs. predchádzajúca 4.03 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.87 % vs. predchádzajúca 38.63 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 12 % na 835 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 835 tis. € | 952 tis. € | −12,3 % |
| EBITDA | 110 tis. € | 85 tis. € | +29,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 99 tis. € | 76 tis. € | +29,8 % |
| Čistý zisk | 56 tis. € | 38 tis. € | +45,3 % |
| Aktíva | 845 tis. € | 772 tis. € | +9,5 % |
| Vlastné imanie | 354 tis. € | 298 tis. € | +18,7 % |
- 6. 1. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.9%
- Cudzie zdroje58.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 835 tis. € | 845 tis. € | 354 tis. € | 110 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 952 tis. € | 772 tis. € | 298 tis. € | 85 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 718 tis. € | 566 tis. € | 260 tis. € | 88 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 634 tis. € | 638 tis. € | 218 tis. € | 89 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 796 tis. € | 788 tis. € | 163 tis. € | 85 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,2 mil. € | 894 tis. € | 279 tis. € | 126 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 997 tis. € | 727 tis. € | 192 tis. € | 59 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 806 tis. € | 698 tis. € | 171 tis. € | 47 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 839 tis. € | 492 tis. € | 158 tis. € | 13 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 760 tis. € | 524 tis. € | 154 tis. € | 22 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 1. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45353310
- RÚZ ID
- 1006770
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 1. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 227 897 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 1. 2010Registrácia platcu DPHSK2022941481