PEMA Šamorín, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 31 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (371 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 2. 2010
- Sídlo
- Pomlejská 106/A, 93101, Šamorín
- EBITDA marža-15,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-5,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť109 %
- Kapitálová primeranosť-8,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -16.90netIncome: -62 649revenue: 370 618prevNetIncome: -26 188
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -8.65equity: -97 540assets: 1 128 238
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 108.65equity: -97 540assets: 1 128 238
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.71revenueYoY: -31.25validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -15.21netMargin: -16.90ebitda: -56 354revenue: 370 618
Altman Z''-Score-0.83Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -5.55 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.55 % vs. predchádzajúce -2.66 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 108.65 % vs. predchádzajúce 103.55 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.33× vs. predchádzajúce 0.55×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -16.90 % vs. predchádzajúca -4.86 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -8.65 % vs. predchádzajúca -3.55 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 31 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -16.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 371 tis. € | 539 tis. € | −31,2 % |
| EBITDA | -56 tis. € | -18 tis. € | −209,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -51 tis. € | -16 tis. € | −209,9 % |
| Čistý zisk | -63 tis. € | -26 tis. € | −139,2 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 984 tis. € | +14,7 % |
| Vlastné imanie | -98 tis. € | -35 tis. € | −179,6 % |
- 10. 2. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.2 mil. €
- Aktíva spolu
- 1.1 mil. €
- Vlastné imanie
- −98 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 371 tis. € | 1,1 mil. € | -98 tis. € | -56 tis. € | -63 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 539 tis. € | 984 tis. € | -35 tis. € | -18 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 471 tis. € | 590 tis. € | -9 tis. € | 854 € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 42 tis. € | 56 tis. € | -6 tis. € | -10 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 158 tis. € | 66 tis. € | 6 tis. € | -10 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 84 tis. € | 19 tis. € | — | 16 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 2. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena10. 2. 2010 → 28. 1. 2016
MP STAV, s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 2. 2010
- 2dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 2. 2010
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnostiod 10. 2. 2010
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 2. 2010
- 5prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 2. 2010
- 6prenájom hnuteľných vecíod 10. 2. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45374236
- RÚZ ID
- 1020459
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 2. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat539 078 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 10. 2. 2010Zmena obchodného mena→ MP STAV, s.r.o.