Stavebno-obchodná s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 213 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (235 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2010
- Sídlo
- Palackého 85/5, 91101, Trenčín
- EBITDA marža7,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-21,2 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť22,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1.25netIncome: -2 940revenue: 235 366prevNetIncome: 1 143
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.15equity: 13 864assets: 62 591
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.85equity: 13 864assets: 62 591
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 20.73revenueYoY: 213.36validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.63netMargin: -1.25ebitda: 17 947revenue: 235 366
Altman Z''-Score2.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.64 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.70 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.70 % vs. predchádzajúce 0.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.85 % vs. predchádzajúce 93.48 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.76× vs. predchádzajúce 0.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.25 % vs. predchádzajúca 1.52 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.15 % vs. predchádzajúca 6.52 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 76 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +213 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 213 % na 235 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 213 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 235 tis. € | 75 tis. € | +213,4 % |
| EBITDA | 18 tis. € | 19 tis. € | −3,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 17 tis. € | −3,8 % |
| Čistý zisk | -3 tis. € | 1 tis. € | −357,2 % |
| Aktíva | 63 tis. € | 258 tis. € | −75,7 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 17 tis. € | −17,5 % |
- 5. 2. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.2%
- Cudzie zdroje77.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 235 tis. € | 63 tis. € | 14 tis. € | 18 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 75 tis. € | 258 tis. € | 17 tis. € | 19 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Mimoriadna | 125 tis. € | 72 tis. € | 16 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 183 tis. € | 103 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 111 tis. € | 65 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 34 tis. € | 4 tis. € | — | -270 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 2. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45387192
- RÚZ ID
- 1045977
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat235 366 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Mimoriadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna