GITA, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 10 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (176 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2010
- Sídlo
- Matúškovo 34, 92501, Matúškovo
- EBITDA marža19,4 %
- ROA (návratnosť aktív)36,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)54,5 %
- Zadlženosť34 %
- Kapitálová primeranosť66,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 15.23netIncome: 26 791revenue: 175 959prevNetIncome: 36 847
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.37equity: 49 138assets: 74 038
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.63equity: 49 138assets: 74 038
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 22.09revenueYoY: -10.07validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.44netMargin: 15.23ebitda: 34 213revenue: 175 959
Altman Z''-Score13.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 7.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.64 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 36.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 36.19 % vs. predchádzajúce 57.19 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.63 % vs. predchádzajúce 34.27 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.38× vs. predchádzajúce 3.04×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.23 % vs. predchádzajúca 18.83 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.37 % vs. predchádzajúca 65.73 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 10 % na 176 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 15.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.15 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 36.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 176 tis. € | 196 tis. € | −10,1 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 47 tis. € | −27,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 42 tis. € | −27,3 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 37 tis. € | −27,3 % |
| Aktíva | 74 tis. € | 64 tis. € | +14,9 % |
| Vlastné imanie | 49 tis. € | 42 tis. € | +16,0 % |
- 5. 2. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.4%
- Cudzie zdroje33.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 176 tis. € | 74 tis. € | 49 tis. € | 34 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 196 tis. € | 64 tis. € | 42 tis. € | 47 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 196 tis. € | 79 tis. € | 59 tis. € | 40 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 142 tis. € | 51 tis. € | 38 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 18 tis. € | 33 tis. € | 32 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 6 tis. € | 47 tis. € | 38 tis. € | -4 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 45 tis. € | 47 tis. € | 34 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 49 tis. € | 62 tis. € | 38 tis. € | 26 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 42 tis. € | 48 tis. € | 32 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 29 tis. € | 37 tis. € | 18 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 2. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 9. 12. 2020
- 2Prevádzkovanie cestovnej kancelárieod 9. 12. 2020
- 3Sprievodca cestovného ruchuod 9. 12. 2020
- 4predaj leteckých prepravných služiebod 5. 2. 2010
- 5ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 5. 2. 2010
- 6služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 2. 2010
- 7vydavateľská činnosťod 5. 2. 2010
- 8prevádzkovanie cestovnej agentúryod 5. 2. 2010
- 9organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 2. 2010
- 10reklamné a marketingové službyod 5. 2. 2010
- 11vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 2. 2010
- 12administratívne službyod 5. 2. 2010
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 2. 2010
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 2. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45388202
- RÚZ ID
- 1001764
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat196 105 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 15. 7. 2022Registrácia platcu DPHSK2022970378
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna