SAMI TRADE, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.6 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (472 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2010
- Sídlo
- Marianska 2, 90031, Stupava
- EBITDA marža-59,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-174,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť254 %
- Kapitálová primeranosť-153,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -65.18netIncome: -307 487revenue: 471 727prevNetIncome: -99 728
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -153.69equity: -271 259assets: 176 502
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 253.69equity: -271 259assets: 176 502
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.91revenueYoY: -0.617validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -59.83netMargin: -65.18ebitda: -282 223revenue: 471 727
Altman Z''-Score-24.25Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -3.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -11.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -9.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -174.21 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -174.21 % vs. predchádzajúce -65.91 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 253.69 % vs. predchádzajúce 339.62 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.67× vs. predchádzajúce 3.14×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -65.18 % vs. predchádzajúca -21.01 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -153.69 % vs. predchádzajúca -239.62 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -65.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 472 tis. € | 475 tis. € | −0,6 % |
| EBITDA | -282 tis. € | -92 tis. € | −205,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -254 tis. € | -83 tis. € | −205,2 % |
| Čistý zisk | -307 tis. € | -100 tis. € | −208,3 % |
| Aktíva | 177 tis. € | 151 tis. € | +16,7 % |
| Vlastné imanie | -271 tis. € | -363 tis. € | +25,2 % |
- 11. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 448 tis. €
- Aktíva spolu
- 177 tis. €
- Vlastné imanie
- −271 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 472 tis. € | 177 tis. € | -271 tis. € | -282 tis. € | -307 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 475 tis. € | 151 tis. € | -363 tis. € | -92 tis. € | -100 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 516 tis. € | 136 tis. € | -278 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 276 tis. € | 11 tis. € | -286 tis. € | -93 tis. € | -95 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 61 tis. € | 20 tis. € | -191 tis. € | -86 tis. € | -86 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 64 tis. € | 16 tis. € | -105 tis. € | — | -41 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45392935
- RÚZ ID
- 1050929
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat515 913 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 1. 9. 2011Registrácia platcu DPHSK2023050986