MMP Plus, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (30 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 4. 2010
- Sídlo
- Pri hati 15, 08005, Prešov
- EBITDA marža14,2 %
- ROA (návratnosť aktív)4,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,6 %
- Zadlženosť21 %
- Kapitálová primeranosť78,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 30.79netIncome: 9 310revenue: 30 240prevNetIncome: 1 157
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.63equity: 165 628assets: 210 637
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.37equity: 165 628assets: 210 637
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.93revenueYoY: -15.63validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.22netMargin: 30.79ebitda: 4 301revenue: 30 240
Altman Z''-Score7.41Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.55 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.86 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.42 % vs. predchádzajúce 0.59 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.37 % vs. predchádzajúce 20.84 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.14× vs. predchádzajúce 0.18×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 30.79 % vs. predchádzajúca 3.23 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.63 % vs. predchádzajúca 79.16 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 30240 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 16 % na 30 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 30.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.31 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 79 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 30 tis. € | 36 tis. € | −15,6 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 2 tis. € | +160,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 1 tis. € | +160,0 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 1 tis. € | +704,7 % |
| Aktíva | 211 tis. € | 197 tis. € | +6,7 % |
| Vlastné imanie | 166 tis. € | 156 tis. € | +6,0 % |
- 16. 4. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.6%
- Cudzie zdroje21.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 30 tis. € | 211 tis. € | 166 tis. € | 4 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 36 tis. € | 197 tis. € | 156 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 48 tis. € | 293 tis. € | 155 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 46 tis. € | 289 tis. € | 152 tis. € | 515 € | 493 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 183 tis. € | 322 tis. € | 152 tis. € | 146 tis. € | 79 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 46 tis. € | 279 tis. € | 73 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 75 tis. € | 282 tis. € | 69 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 60 tis. € | 245 tis. € | 64 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 43 tis. € | 224 tis. € | 57 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 95 tis. € | 217 tis. € | 54 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 4. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 4. 2010
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 4. 2010
- 3sprostredkovateľská činnost v oblasti služiebod 16. 4. 2010
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 4. 2010
- 5čistiace a upratovacie službyod 16. 4. 2010
- 6adiministratívne službyod 16. 4. 2010
- 7vedenie účtovníctvaod 16. 4. 2010
- 8výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 4. 2010
- 9opravy a montáž určených meradiel v rozsahu: 1.3.12 Objemové prietokové meradlá na kvapaliny okrem vody 1.2.13a) Meracie zostavy na kvapaliny okrem vodyod 16. 4. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45410143
- RÚZ ID
- 1035252
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 4. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat182 601 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 5. 2010Registrácia platcu DPHSK2023028117