BENEFIT Services, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 2. 2010
- Sídlo
- Golianova 93, 94901, Nitra
- EBITDA marža41,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,4 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť22,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.35netIncome: 21 092revenue: 1 562 582prevNetIncome: 4 407
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.25equity: 331 304assets: 1 488 922
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.75equity: 331 304assets: 1 488 922
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 37.63revenueYoY: 62.22validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 41.58netMargin: 1.35ebitda: 649 686revenue: 1 562 582
Altman Z''-Score3.96Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.42 % vs. predchádzajúce 0.26 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.75 % vs. predchádzajúce 81.41 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.05× vs. predchádzajúce 0.58×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.35 % vs. predchádzajúca 0.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.25 % vs. predchádzajúca 18.59 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 62 % na 1.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 41.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,6 mil. € | 963 tis. € | +62,2 % |
| EBITDA | 650 tis. € | 170 tis. € | +282,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 585 tis. € | 153 tis. € | +282,5 % |
| Čistý zisk | 21 tis. € | 4 tis. € | +378,6 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 1,7 mil. € | −10,8 % |
| Vlastné imanie | 331 tis. € | 310 tis. € | +6,8 % |
- 25. 2. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.3%
- Cudzie zdroje77.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,6 mil. € | 1,5 mil. € | 331 tis. € | 650 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 963 tis. € | 1,7 mil. € | 310 tis. € | 170 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 740 tis. € | 1,8 mil. € | 306 tis. € | 227 tis. € | 104 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 674 tis. € | 981 tis. € | 201 tis. € | 216 tis. € | 81 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 530 tis. € | 846 tis. € | 120 tis. € | 55 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 465 tis. € | 655 tis. € | 103 tis. € | 90 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 779 tis. € | 187 tis. € | 64 tis. € | 65 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 376 tis. € | 425 tis. € | 22 tis. € | 56 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 118 tis. € | 40 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 88 tis. € | 53 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | -86 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla6. 12. 2014 → 14. 1. 2020
Štefánikova 118, Nitra
- Zmena sídla6. 8. 2011 → 5. 12. 2014
Čermánske námestie 9, Nitra
- Založenie spoločnosti25. 2. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla25. 2. 2010 → 5. 8. 2011
Štefana Králika 29, Bratislava - Devínska Nová Ves
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45418357
- RÚZ ID
- 1073043
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 2. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 562 582 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 6. 12. 2014Zmena sídlaŠtefánikova 118, Nitra
- 6. 8. 2011Zmena sídlaČermánske námestie 9, Nitra
- 10. 1. 2011Registrácia platcu DPHSK2023012739
- 25. 2. 2010Zmena sídlaŠtefana Králika 29, Bratislava - Devínska Nová Ves