Stuckdekor Smolík, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 196 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 3. 2010
- Sídlo
- Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-1,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-16,8 %
- Zadlženosť76 %
- Kapitálová primeranosť23,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.75netIncome: -61 639revenue: 2 239 199prevNetIncome: 773.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.52equity: 366 867assets: 1 559 962
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.48equity: 366 867assets: 1 559 962
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 62.39revenueYoY: 196.48validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.996netMargin: -2.75ebitda: -22 312revenue: 2 239 199
Altman Z''-Score0.64Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.95 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.95 % vs. predchádzajúce 0.06 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.48 % vs. predchádzajúce 68.34 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.44× vs. predchádzajúce 0.56×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.75 % vs. predchádzajúca 0.10 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.52 % vs. predchádzajúca 31.66 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 196 % na 2.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 24 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,2 mil. € | 755 tis. € | +196,5 % |
| EBITDA | -22 tis. € | 44 tis. € | −151,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -20 tis. € | 39 tis. € | −151,2 % |
| Čistý zisk | -62 tis. € | 773 € | −81× |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,4 mil. € | +15,2 % |
| Vlastné imanie | 367 tis. € | 429 tis. € | −14,4 % |
- 12. 3. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.5%
- Cudzie zdroje76.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 2,2 mil. € | 1,6 mil. € | 367 tis. € | -22 tis. € | -62 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 755 tis. € | 1,4 mil. € | 429 tis. € | 44 tis. € | 773 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 849 tis. € | 1,2 mil. € | 428 tis. € | 60 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 1,0 mil. € | 36 tis. € | — | 20 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 3. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena12. 3. 2010 → 11. 1. 2018
Stuckdekor Weber s.r.o.
- Zmena sídla12. 3. 2010 → 11. 1. 2018
Závod 1049, Závod
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1štukatérstvo - výroba, predaj a montáž sadrových a betónových odliatkovod 12. 3. 2010
- 2montáž sadrokartónuod 12. 3. 2010
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 3. 2010
- 4prenájom hnuteľných vecíod 12. 3. 2010
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 3. 2010
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 3. 2010
- 7služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 3. 2010
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 3. 2010
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 3. 2010
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 3. 2010
- 11reklamné a marketingové službyod 12. 3. 2010
- 12organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 3. 2010
- 13prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 3. 2010
- 14čistiace a upratovacie službyod 12. 3. 2010
- 15maliarske a natieračské práceod 12. 3. 2010
- 16nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 3. 2010
- 17zariaďovanie interiérov a exteriérov nábytkom a doplnkami z vopred hotových dielovod 12. 3. 2010
- 18prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 3. 2010
- 19výroba krbov na biopalivood 12. 3. 2010
- 20lešenárske práceod 12. 3. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45430381
- RÚZ ID
- 1020786
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 3. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat2 239 199 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 12. 3. 2010Zmena obchodného mena→ Stuckdekor Weber s.r.o.
- 12. 3. 2010Zmena sídlaZávod 1049, Závod