EP Projekt s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 82 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (92 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 3. 2010
- Sídlo
- Mlynská 28, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-40,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-12,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-284,1 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -52.35netIncome: -47 948revenue: 91 589prevNetIncome: 47 732
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.46equity: 16 877assets: 378 817
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.54equity: 16 877assets: 378 817
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.54revenueYoY: -81.80validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -40.04netMargin: -52.35ebitda: -36 671revenue: 91 589
Altman Z''-Score0.63Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.55 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -12.66 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -12.66 % vs. predchádzajúce 11.62 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.54 % vs. predchádzajúce 84.21 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.24× vs. predchádzajúce 1.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -52.35 % vs. predchádzajúca 9.48 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.46 % vs. predchádzajúca 15.79 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -284 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (16877 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 82 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -52.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 92 tis. € | 503 tis. € | −81,8 % |
| EBITDA | -37 tis. € | 56 tis. € | −165,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -33 tis. € | 51 tis. € | −165,0 % |
| Čistý zisk | -48 tis. € | 48 tis. € | −200,5 % |
| Aktíva | 379 tis. € | 411 tis. € | −7,8 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 65 tis. € | −74,0 % |
- 5. 3. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.5%
- Cudzie zdroje95.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 92 tis. € | 379 tis. € | 17 tis. € | -37 tis. € | -48 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 503 tis. € | 411 tis. € | 65 tis. € | 56 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 467 tis. € | 510 tis. € | 183 tis. € | 55 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 281 tis. € | 642 tis. € | 147 tis. € | -50 tis. € | -56 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 727 tis. € | 628 tis. € | 203 tis. € | 82 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 678 tis. € | 315 tis. € | 137 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 419 tis. € | 198 tis. € | 121 tis. € | 83 tis. € | 65 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 14 tis. € | 77 tis. € | 56 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 30 tis. € | 69 tis. € | 58 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 21 tis. € | 68 tis. € | 55 tis. € | 12 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena15. 7. 2017 → 1. 4. 2026
EP Projekt s.r.o.
- Zmena sídla15. 7. 2017 → 1. 4. 2026
Mlynská 28, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Zmena obchodného mena7. 6. 2014 → 14. 7. 2017
CP Finance s.r.o.
- Zmena sídla8. 1. 2014 → 14. 7. 2017
Južná trieda 74, Košice
- Založenie spoločnosti5. 3. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 3. 2010 → 6. 6. 2014
CAR PROTECT, s.r.o.
- Zmena sídla5. 3. 2010 → 7. 1. 2014
Kováčska 6, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1geodetické a kartografické činnostiod 25. 4. 2019
- 2výkon činnosti autorizovaného architektaod 23. 12. 2017
- 3počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 7. 2017
- 4hodnotenie zdravotných rizík zo životného prostredia - hodnotenie dopadov na verejné zdravie - hodnotenie hluku - hodnotenie prašnostiod 15. 7. 2017
- 5informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 15. 7. 2017
- 6inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 15. 7. 2017
- 7nakladanie s výsledkami duševnej tvorivej činnosti so súhlasom autoraod 15. 7. 2017
- 8výkon činnosti autorizovaného stavebného inžiniera v kategórii Inžinier pre konštrukcie inžinierskych staviebod 15. 7. 2017
- 9posudzovanie vplyvov na životné prostredieod 15. 7. 2017
- 10služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 6. 2014
- 11prenájom hnuteľných vecíod 7. 6. 2014
- 12sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 7. 6. 2014
- 13poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 7. 6. 2014
- 14finančný leasingod 7. 6. 2014
- 15prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 3. 2010
- 16poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 3. 2010
- 17prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 3. 2010
- 18prenájom hnuteľných vecíod 5. 3. 2010
- 19činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 3. 2010
- 20faktoring a forfaitingod 5. 3. 2010
- 21sťahovacie službyod 5. 3. 2010
- 22poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 5. 3. 2010
- 23skladovanieod 5. 3. 2010
- 24administratívne službyod 5. 3. 2010
- 25údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 5. 3. 2010
- 26organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 3. 2010
- 27reklamné a marketingové službyod 5. 3. 2010
- 28sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 3. 2010
- 29sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 3. 2010
- 30sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 3. 2010
- 31kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 3. 2010
- 32čistiace a upratovacie službyod 5. 3. 2010
- 33nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 3. 2010
- 34prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 3. 2010
- 35dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 3. 2010
- 36výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 5. 3. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45432694
- RÚZ ID
- 1066359
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 3. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat726 881 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 7. 2017Zmena obchodného mena→ EP Projekt s.r.o.
- 15. 7. 2017Zmena sídlaMlynská 28, Košice - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 7. 6. 2014Zmena obchodného mena→ CP Finance s.r.o.
- 8. 1. 2014Zmena sídlaJužná trieda 74, Košice
- 19. 4. 2012Registrácia platcu DPHSK2022985041
- 5. 3. 2010Zmena obchodného mena→ CAR PROTECT, s.r.o.
- 5. 3. 2010Zmena sídlaKováčska 6, Košice