Bexter s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 82 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (73 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 3. 2010
- Sídlo
- Sokolovská 10, 04011, Košice - mestská časť Západ
- EBITDA marža-180,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-44,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-114,9 %
- Zadlženosť61 %
- Kapitálová primeranosť39,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -183.74netIncome: -134 509revenue: 73 207prevNetIncome: -11 130
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 38.99equity: 117 025assets: 300 103
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 61.01equity: 117 025assets: 300 103
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -9.32revenueYoY: -82.13validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -180.61netMargin: -183.74ebitda: -132 221revenue: 73 207
Altman Z''-Score0.17Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -2.52 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.67 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -44.82 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -44.82 % vs. predchádzajúce -2.34 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 61.01 % vs. predchádzajúce 47.07 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.24× vs. predchádzajúce 0.86×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -183.74 % vs. predchádzajúca -2.72 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 38.99 % vs. predchádzajúca 52.93 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 37 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 82 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -183.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 39 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 73 tis. € | 410 tis. € | −82,1 % |
| EBITDA | -132 tis. € | -3 tis. € | −37× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -119 tis. € | -3 tis. € | −37× |
| Čistý zisk | -135 tis. € | -11 tis. € | −11× |
| Aktíva | 300 tis. € | 475 tis. € | −36,8 % |
| Vlastné imanie | 117 tis. € | 252 tis. € | −53,5 % |
- 25. 3. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 1. 12. 2022Zmena obchodného mena
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie39.0%
- Cudzie zdroje61.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 73 tis. € | 300 tis. € | 117 tis. € | -132 tis. € | -135 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 410 tis. € | 475 tis. € | 252 tis. € | -3 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 429 tis. € | 483 tis. € | 263 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 757 tis. € | 454 tis. € | 248 tis. € | 74 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 738 tis. € | 453 tis. € | 192 tis. € | 200 tis. € | 155 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 528 tis. € | 246 tis. € | 37 tis. € | 23 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 361 tis. € | 66 tis. € | 18 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 240 tis. € | 37 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 160 tis. € | 22 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 84 tis. € | 5 tis. € | — | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena1. 12. 2022 → 29. 11. 2023
Business solution media, s. r. o.
- Zmena sídla1. 12. 2022 → 29. 11. 2023
Sibírska 1329/2, Holíč
- Zmena sídla2. 8. 2022 → 30. 11. 2022
Potočná 169/85, Skalica
- Zmena obchodného mena6. 10. 2020 → 30. 11. 2022
Czech Advisory Group s.r.o.
- Zmena sídla22. 8. 2018 → 1. 8. 2022
Žižkova 9, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Zmena sídla13. 2. 2014 → 21. 8. 2018
Plynárenská 7/A, Bratislava
- Zmena obchodného mena23. 7. 2013 → 5. 10. 2020
Service Consulting, s. r. o.
- Zmena sídla23. 7. 2013 → 12. 2. 2014
Plynárenskej 7/A, Bratislava
- Zmena obchodného mena1. 8. 2010 → 22. 7. 2013
PROXENTA Trading System, s. r. o.
- Založenie spoločnosti25. 3. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 3. 2010 → 31. 7. 2010
PTS - Proxenta Trading System, s. r. o.
- Zmena sídla25. 3. 2010 → 22. 7. 2013
Röntgenova 26, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45447829
- RÚZ ID
- 1068403
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 3. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 12. 2022Zmena obchodného mena→ Business solution media, s. r. o.
- 1. 12. 2022Zmena sídlaSibírska 1329/2, Holíč
- 2. 8. 2022Zmena sídlaPotočná 169/85, Skalica
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 6. 10. 2020Zmena obchodného mena→ Czech Advisory Group s.r.o.
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat756 736 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 22. 8. 2018Zmena sídlaŽižkova 9, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 13. 2. 2014Zmena sídlaPlynárenská 7/A, Bratislava
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 23. 7. 2013Zmena obchodného mena→ Service Consulting, s. r. o.
- 23. 7. 2013Zmena sídlaPlynárenskej 7/A, Bratislava
- 1. 8. 2010Zmena obchodného mena→ PROXENTA Trading System, s. r. o.
- 25. 3. 2010Zmena obchodného mena→ PTS - Proxenta Trading System, s. r. o.
- 25. 3. 2010Zmena sídlaRöntgenova 26, Bratislava