NATUR TRADING, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 50 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 68/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (139 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 3. 2010
- Sídlo
- Priemyselná ulica 5668, 05951, Poprad
- EBITDA marža77,0 %
- ROA (návratnosť aktív)17,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)21,0 %
- Zadlženosť17 %
- Kapitálová primeranosť83,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.12netIncome: 9 891revenue: 138 850prevNetIncome: 57 925
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 83.18equity: 47 037assets: 56 551
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 16.82equity: 47 037assets: 56 551
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.333revenueYoY: 50.07validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 76.95netMargin: 7.12ebitda: 106 852revenue: 138 850
Altman Z''-Score31.38Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.64 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 13.76 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 10.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.49 % vs. predchádzajúce 35.30 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 16.82 % vs. predchádzajúce 12.79 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.46× vs. predchádzajúce 0.56×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.12 % vs. predchádzajúca 62.60 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 83.18 % vs. predchádzajúca 87.21 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 66 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 50 % na 139 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 77.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 83 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 139 tis. € | 93 tis. € | +50,1 % |
| EBITDA | 107 tis. € | 73 tis. € | +45,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 96 tis. € | 66 tis. € | +45,6 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | 58 tis. € | −82,9 % |
| Aktíva | 57 tis. € | 164 tis. € | −65,5 % |
| Vlastné imanie | 47 tis. € | 143 tis. € | −67,1 % |
- 18. 3. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie83.2%
- Cudzie zdroje16.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 139 tis. € | 57 tis. € | 47 tis. € | 107 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 93 tis. € | 164 tis. € | 143 tis. € | 73 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 129 tis. € | 216 tis. € | 99 tis. € | 100 tis. € | 79 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 106 tis. € | 54 tis. € | 32 tis. € | 33 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 171 tis. € | 107 tis. € | 73 tis. € | 56 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 100 tis. € | 114 tis. € | 29 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 192 tis. € | 78 tis. € | 23 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 126 tis. € | 73 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 66 tis. € | 54 tis. € | 16 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 143 tis. € | 61 tis. € | 23 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 3. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45454442
- RÚZ ID
- 1008175
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 3. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat191 827 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 5. 2010Registrácia platcu DPHSK2022988737