Italdesign k. s.
aktívnaKopčianska 14, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
Tržby (2017)—
Zisk (2017)-1 tis. €
4,7 %vs 2016
Vlastné imanie (2017)80 tis. €
1,7 %vs 2016
Zadlženosť (2017)54 %
1,6 %Strednávs 2016
ROE (2017)-1.8 %
6,6 %Stratavs 2016
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Súhrn
je dlhodobo stratová.
Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
- Právna forma
- komanditná spoločnosť
- Dátum vzniku
- 29. 3. 2010
- Sídlo
- Kopčianska 14, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2017)Zobraziť všetky ukazovatele →
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)-0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,8 %
- Zadlženosť54 %
- Kapitálová primeranosť45,8 %
Finančné zdravie
58/ 100Stabilná
Ziskovosť10 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
netMargin: —netIncome: -1 425revenue: —prevNetIncome: -1 361
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
equityRatio: 45.75equity: 80 021assets: 174 892
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
debtRatio: 54.25equity: 80 021assets: 174 892
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita10 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: -489.00revenue: —
Altman Z''-Score1.85Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.89 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.81 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.81 % vs. predchádzajúce -0.78 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.25 % vs. predchádzajúce 53.40 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.75 % vs. predchádzajúca 46.60 %.nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
Upozornenia k dátam
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Čo hovoria dáta
- Info
Kapitálová primeranosť 46 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
Finančný prehľad (2017)
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | 2 € | — |
| EBITDA | -489 € | -422 € | −15,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -440 € | -380 € | −15,9 % |
| Čistý zisk | -1 tis. € | -1 tis. € | −4,7 % |
| Aktíva | 175 tis. € | 175 tis. € | +0,1 % |
| Vlastné imanie | 80 tis. € | 81 tis. € | −1,7 % |
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
—cez ľudí 2°/3°
Najnovšie udalosti
- 29. 3. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2017—
—
-0.8 %Slabé
-1.8 %Slabé
54.2 %Stredná
45.8 %Dobré
Tržby a zisk · 5 rokov
Aktíva a vlastné imanie
Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.8%
- Cudzie zdroje54.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | — | 175 tis. € | 80 tis. € | -489 € | -1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 € | 175 tis. € | 81 tis. € | -422 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 176 tis. € | 83 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 176 tis. € | 87 tis. € | — | 11 tis. € | EUR |
Vzťahy a prepojeniachránené dátabeta · ORSF
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 3. 2010
komanditná spoločnosť
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Predmety činnosti zatiaľ neboli synchronizované z ORSR.
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45459011
- RÚZ ID
- 1069966
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
Časová osRPO · RÚZ · ORSR · FS7 udalostí
- 29. 3. 2010Založenie spoločnostikomanditná spoločnosť
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat2 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna