M&C Corp s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 48 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 89/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (993 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 4. 2010
- Sídlo
- Šimonovianska 61, 95803, Partizánske
- EBITDA marža69,9 %
- ROA (návratnosť aktív)10,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,1 %
- Zadlženosť36 %
- Kapitálová primeranosť63,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.81netIncome: 97 397revenue: 993 109prevNetIncome: 258 784
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 63.78equity: 570 222assets: 894 042
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 36.22equity: 570 222assets: 894 042
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 33.13revenueYoY: 47.52validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 69.87netMargin: 9.81ebitda: 693 891revenue: 993 109
Altman Z''-Score9.44Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.85 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.89 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.89 % vs. predchádzajúce 24.94 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 36.22 % vs. predchádzajúce 54.43 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.11× vs. predchádzajúce 0.65×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.81 % vs. predchádzajúca 38.44 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 63.78 % vs. predchádzajúca 45.57 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 48 % na 993 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 69.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 64 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 993 tis. € | 673 tis. € | +47,5 % |
| EBITDA | 694 tis. € | 341 tis. € | +103,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 625 tis. € | 307 tis. € | +103,6 % |
| Čistý zisk | 97 tis. € | 259 tis. € | −62,4 % |
| Aktíva | 894 tis. € | 1,0 mil. € | −13,8 % |
| Vlastné imanie | 570 tis. € | 473 tis. € | +20,6 % |
- 14. 4. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie63.8%
- Cudzie zdroje36.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 993 tis. € | 894 tis. € | 570 tis. € | 694 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 673 tis. € | 1,0 mil. € | 473 tis. € | 341 tis. € | 259 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 448 tis. € | 737 tis. € | 214 tis. € | 199 tis. € | 152 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 159 tis. € | 427 tis. € | 63 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 247 tis. € | 262 tis. € | 57 tis. € | 21 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 453 tis. € | 220 tis. € | 44 tis. € | 29 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 291 tis. € | 89 tis. € | 32 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 56 tis. € | 40 tis. € | -13 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2 tis. € | 40 tis. € | -24 tis. € | -21 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 76 tis. € | 44 tis. € | 5 tis. € | 50 € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla4. 1. 2012 → 6. 2. 2024
Jesenského 3, Partizánske
- Založenie spoločnosti14. 4. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 4. 2010 → 3. 1. 2012
Svätoplukova 538, Žabokreky nad Nitrou
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 10. 8. 2022
- 2Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 10. 8. 2022
- 3inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 1. 5. 2019
- 4činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 5. 2019
- 5prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 5. 2019
- 6finančný lízingod 1. 5. 2019
- 7faktoring a forfaitingod 1. 5. 2019
- 8poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 5. 2019
- 9sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 5. 2019
- 10vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 5. 2019
- 11organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 5. 2019
- 12výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 1. 5. 2019
- 13skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 5. 2019
- 14výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 1. 5. 2019
- 15projektovanie, montáž, oprava, revízia a údržba telekomunikačných zariadeníod 1. 5. 2019
- 16činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 1. 5. 2019
- 17výroba chladiacich, ventilačných a filtračných zariadeníod 1. 5. 2019
- 18montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 1. 5. 2019
- 19projektovanie, montáž, vykonávanie revízií, oprava a údržba meracej a regulačnej technikyod 1. 5. 2019
- 20inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 1. 5. 2019
- 21vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 1. 5. 2019
- 22služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 5. 2019
- 23výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 1. 5. 2019
- 24poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 4. 1. 2012
- 25počítačové službyod 4. 1. 2012
- 26prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 1. 2012
- 27prenájom hnuteľných vecíod 4. 1. 2012
- 28čistiace a upratovacie službyod 4. 1. 2012
- 29reklamné a marketingové službyod 4. 1. 2012
- 30sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 4. 1. 2012
- 31nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 1. 2012
- 32poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 4. 1. 2012
- 33kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevdzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 4. 2010
- 34prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 4. 2010
- 35uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 4. 2010
- 36dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 4. 2010
- 37administratívne službyod 14. 4. 2010
- 38vedenie účtovníctvaod 14. 4. 2010
- 39sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 4. 2010
- 40sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 4. 2010
- 41sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 4. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45462607
- RÚZ ID
- 1035991
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 4. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat993 109 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 4. 1. 2012Zmena sídlaJesenského 3, Partizánske
- 10. 1. 2011Registrácia platcu DPHSK2023012552
- 14. 4. 2010Zmena sídlaSvätoplukova 538, Žabokreky nad Nitrou