HaboLNG, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (3,1 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 4. 2010
- Sídlo
- Pestovateľská 10, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža6,9 %
- ROA (návratnosť aktív)2,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,7 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.28netIncome: 102 811revenue: 3 136 705prevNetIncome: 227 452
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.23equity: 875 783assets: 3 770 569
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.77equity: 875 783assets: 3 770 569
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 39.02revenueYoY: 7.15validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.88netMargin: 3.28ebitda: 215 837revenue: 3 136 705
Altman Z''-Score1.48Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.73 % vs. predchádzajúce 9.10 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.77 % vs. predchádzajúce 80.37 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.83× vs. predchádzajúce 1.17×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.28 % vs. predchádzajúca 7.77 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.23 % vs. predchádzajúca 19.63 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 3.1 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,1 mil. € | 2,9 mil. € | +7,2 % |
| EBITDA | 216 tis. € | 308 tis. € | −29,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 194 tis. € | 277 tis. € | −29,8 % |
| Čistý zisk | 103 tis. € | 227 tis. € | −54,8 % |
| Aktíva | 3,8 mil. € | 2,5 mil. € | +50,9 % |
| Vlastné imanie | 876 tis. € | 490 tis. € | +78,6 % |
- 1. 4. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.2%
- Cudzie zdroje76.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,1 mil. € | 3,8 mil. € | 876 tis. € | 216 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,9 mil. € | 2,5 mil. € | 490 tis. € | 308 tis. € | 227 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,7 mil. € | 2,0 mil. € | 263 tis. € | 208 tis. € | 149 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | 64 tis. € | 120 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 313 tis. € | 546 tis. € | 35 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 148 tis. € | 588 tis. € | 181 tis. € | 46 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 74 tis. € | 404 tis. € | -69 tis. € | -95 tis. € | -163 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 80 tis. € | 585 tis. € | 93 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 162 tis. € | 726 tis. € | 77 tis. € | -19 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 162 tis. € | 318 tis. € | 68 tis. € | 36 tis. € | 22 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena10. 6. 2020 → 14. 6. 2023
Proprietary, s. r. o.
- Zmena sídla10. 6. 2020 → 6. 10. 2025
Prístavná 10, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti1. 4. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 4. 2010 → 9. 6. 2020
Proprietary Partners, s. r. o.
- Zmena sídla1. 4. 2010 → 9. 6. 2020
Mlynské nivy 73, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1plynárenstvo v rozsahu dodávka plynuod 10. 6. 2020
- 2predaj stlačeného zemného plynu určeného na pohon motorových vozidielod 10. 6. 2020
- 3predaj skvapalneného plynného uhľovodíka určeného na pohon motorových vozidiel vrátane plnenia nádrže motorového vozidla skvapalneným plynným uhľovodíkom určeným na pohon motorových vozidiel s výnimkou plnenia tlakových nádobod 10. 6. 2020
- 4prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 4. 2010
- 5vedenie účtovníctvaod 1. 4. 2010
- 6sprostredkovanie poskytovania úverov a/alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 4. 2010
- 7maloobchod s počítačmi, periférnymi jednotkamiod 1. 4. 2010
- 8počítačové službyod 1. 4. 2010
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 4. 2010
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 4. 2010
- 11organizovanie kurzov, školení a seminárovod 1. 4. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45462895
- RÚZ ID
- 1058965
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 4. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 664 697 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 10. 6. 2020Zmena obchodného mena→ Proprietary, s. r. o.
- 10. 6. 2020Zmena sídlaPrístavná 10, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 6. 2012Registrácia platcu DPHSK2023021627
- 1. 4. 2010Zmena obchodného mena→ Proprietary Partners, s. r. o.
- 1. 4. 2010Zmena sídlaMlynské nivy 73, Bratislava