KÚTIK, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 570 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 89/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (135 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 6. 2010
- Sídlo
- Na úbočí 7, 97409, Banská Bystrica
- EBITDA marža14,1 %
- ROA (návratnosť aktív)16,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)21,6 %
- Zadlženosť23 %
- Kapitálová primeranosť77,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.88netIncome: 14 643revenue: 134 621prevNetIncome: 16.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.10equity: 67 927assets: 88 104
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.90equity: 67 927assets: 88 104
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.66revenueYoY: 570.29validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.09netMargin: 10.88ebitda: 18 969revenue: 134 621
Altman Z''-Score8.59Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.53 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.62 % vs. predchádzajúce 0.03 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.90 % vs. predchádzajúce 12.21 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.53× vs. predchádzajúce 0.34×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.88 % vs. predchádzajúca 0.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.10 % vs. predchádzajúca 87.79 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +570 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 570 % na 135 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 77 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 16.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 135 tis. € | 20 tis. € | +570,3 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 161 € | +117× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 145 € | +117× |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 16 € | +914× |
| Aktíva | 88 tis. € | 59 tis. € | +50,1 % |
| Vlastné imanie | 68 tis. € | 52 tis. € | +31,8 % |
- 10. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie77.1%
- Cudzie zdroje22.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 135 tis. € | 88 tis. € | 68 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 20 tis. € | 59 tis. € | 52 tis. € | 161 € | 16 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 58 tis. € | 60 tis. € | 52 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 41 tis. € | 42 tis. € | 37 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 15 tis. € | 36 tis. € | 24 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 36 tis. € | 34 tis. € | 19 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 36 tis. € | 20 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 38 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 11 tis. € | 7 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 8 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Činnosť autorizovaného architekta: - vykonávanie prípravnej predprojektovej činnosti, najmä vypracúvanie stavebných zámerov verejných prác, investičných zámerov, architektonických a urbanistických štúdií, územnoplánovacích prieskumov a rozborov, - vykonávanie komplexnej projektovej činnosti, najmä vypracúvanie architektonických návrhov a dokumentácie umiestňovania stavieb a ich zmien, projektovej dokumentácie stavieb a ch zmien, vrátane interiérov a exteriérov, ako aj rekonštrukcií a modernizácií budov a obnovy stavebných pamiatok, - spracúvanie územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej dokumentácie, - vykonávanie projektového a stavebného manažmentu, najmä riadenia projektu a koordinácie čiastkových projektov vypracovaných inžiniermi, krajinármi a inými špecialistami a výkon autorského dohľadu nad realizačnými projektami a vykonávanie stavebného dozoru, - grafické spracúvanie a modelovanie architektonického diela, vrátane vypracúvania špecifikácií a technickej dokumentácie, - poskytovanie súvisiacich technických služieb, najmä poskytovanie architektonického poradenstva investorom a vlastníkom nehnuteľností, zastupovanie investora pri príprave a uskutočňovaní stavieb - vyhotovovanie odborných posudkov, odhadov a dobrozdaníod 15. 1. 2025
- 2Vykonávanie odborných činností vo výstavbe vyhradených statikovi stavby podľa všeobecný predpisovod 26. 11. 2024
- 3Vykonávanie odborného autorského dohľadu nad uskutočňovaním stavieb podľa projektovej dokumentácie overenej stavebným úradom v územnom konaní, alebo v stavebnom konaníod 26. 11. 2024
- 4Vypracúvanie odborných posudkov a odhadovod 26. 11. 2024
- 5Vykonávanie prieskumov, stavebných meraní a stavebnej diagnostikyod 26. 11. 2024
- 6Vyhotovovanie projektovej dokumentácie nosných konštrukcií staviebod 26. 11. 2024
- 7prípravné práce k realizácií staviebod 21. 6. 2017
- 8poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 21. 6. 2017
- 9dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérovod 21. 6. 2017
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 6. 2010
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 6. 2010
- 12čistiace a upratovacie službyod 10. 6. 2010
- 13prenájom hnuteľných vecíod 10. 6. 2010
- 14reklamné a marketingové službyod 10. 6. 2010
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45492212
- RÚZ ID
- 1034332
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat134 621 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 7. 2023Registrácia platcu DPHSK2023049435
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna