EKO - MONT, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 48 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 4. 2010
- Sídlo
- Pivovarská 8, 94901, Nitra
- EBITDA marža6,4 %
- ROA (návratnosť aktív)7,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť131 %
- Kapitálová primeranosť-31,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.23netIncome: 38 432revenue: 1 191 120prevNetIncome: -412 258
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -31.09equity: -162 726assets: 523 475
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 131.09equity: -162 726assets: 523 475
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.69revenueYoY: -48.31validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.36netMargin: 3.23ebitda: 75 814revenue: 1 191 120
Altman Z''-Score-1.11Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.83 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.34 % vs. predchádzajúce -130.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 131.09 % vs. predchádzajúce 163.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.28× vs. predchádzajúce 7.29×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.23 % vs. predchádzajúca -17.89 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -31.09 % vs. predchádzajúca -63.65 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 48 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,2 mil. € | 2,3 mil. € | −48,3 % |
| EBITDA | 76 tis. € | -161 tis. € | +147,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 68 tis. € | -145 tis. € | +147,0 % |
| Čistý zisk | 38 tis. € | -412 tis. € | +109,3 % |
| Aktíva | 523 tis. € | 316 tis. € | +65,6 % |
| Vlastné imanie | -163 tis. € | -201 tis. € | +19,1 % |
- 8. 4. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 686 tis. €
- Aktíva spolu
- 523 tis. €
- Vlastné imanie
- −163 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,2 mil. € | 523 tis. € | -163 tis. € | 76 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,3 mil. € | 316 tis. € | -201 tis. € | -161 tis. € | -412 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 1,7 mil. € | 211 tis. € | 224 tis. € | 93 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,7 mil. € | 1,3 mil. € | 118 tis. € | 155 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,1 mil. € | 760 tis. € | 65 tis. € | 72 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 567 tis. € | 244 tis. € | 42 tis. € | 17 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 738 tis. € | 254 tis. € | 36 tis. € | 21 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 789 tis. € | 273 tis. € | 27 tis. € | 23 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 156 tis. € | 22 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 404 tis. € | 169 tis. € | 42 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 4. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45497869
- RÚZ ID
- 1011506
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 4. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 304 159 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 5. 2010Registrácia platcu DPHSK2023006843