CITY MAN, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +9.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (910 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 4. 2010
- Sídlo
- Komenského 1440/20, 90001, Modra
- EBITDA marža11,7 %
- ROA (návratnosť aktív)13,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)17,8 %
- Zadlženosť25 %
- Kapitálová primeranosť75,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.53netIncome: 77 619revenue: 909 594prevNetIncome: 74 969
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.97equity: 435 768assets: 581 270
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.03equity: 435 768assets: 581 270
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.08revenueYoY: 9.10validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.67netMargin: 8.53ebitda: 106 157revenue: 909 594
Altman Z''-Score8.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.48 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.27 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.35 % vs. predchádzajúce 15.73 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.03 % vs. predchádzajúce 24.86 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.56× vs. predchádzajúce 1.75×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.53 % vs. predchádzajúca 8.99 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.97 % vs. predchádzajúca 75.14 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 9 % na 910 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 8.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 75 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 13.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 910 tis. € | 834 tis. € | +9,1 % |
| EBITDA | 106 tis. € | 103 tis. € | +2,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 96 tis. € | 93 tis. € | +2,8 % |
| Čistý zisk | 78 tis. € | 75 tis. € | +3,5 % |
| Aktíva | 581 tis. € | 477 tis. € | +21,9 % |
| Vlastné imanie | 436 tis. € | 358 tis. € | +21,7 % |
- 10. 4. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie75.0%
- Cudzie zdroje25.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 910 tis. € | 581 tis. € | 436 tis. € | 106 tis. € | 78 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 834 tis. € | 477 tis. € | 358 tis. € | 103 tis. € | 75 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 734 tis. € | 485 tis. € | 313 tis. € | 113 tis. € | 85 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 580 tis. € | 364 tis. € | 264 tis. € | 53 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 785 tis. € | 422 tis. € | 254 tis. € | 139 tis. € | 105 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 778 tis. € | 242 tis. € | 149 tis. € | 106 tis. € | 80 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 611 tis. € | 273 tis. € | 164 tis. € | 59 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 598 tis. € | 228 tis. € | 122 tis. € | 41 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 565 tis. € | 177 tis. € | 92 tis. € | 44 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 416 tis. € | 117 tis. € | 59 tis. € | 25 tis. € | 19 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 4. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45505241
- RÚZ ID
- 1004821
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 4. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat909 594 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 26. 4. 2010Registrácia platcu DPHSK2023010671