DZL EXPRESS, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (674 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 4. 2010
- Sídlo
- Logistická ulica 9852/7, 91701, Trnava
- EBITDA marža10,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,9 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť49,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.13netIncome: 27 818revenue: 673 787prevNetIncome: 29 096
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.85equity: 714 589assets: 1 433 430
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.15equity: 714 589assets: 1 433 430
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.66revenueYoY: -0.241validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.59netMargin: 4.13ebitda: 71 357revenue: 673 787
Altman Z''-Score3.65Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.94 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.94 % vs. predchádzajúce 2.15 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.15 % vs. predchádzajúce 49.36 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.47× vs. predchádzajúce 0.50×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.13 % vs. predchádzajúca 4.31 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.85 % vs. predchádzajúca 50.64 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 50 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 674 tis. € | 675 tis. € | −0,2 % |
| EBITDA | 71 tis. € | 78 tis. € | −9,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 64 tis. € | 71 tis. € | −9,1 % |
| Čistý zisk | 28 tis. € | 29 tis. € | −4,4 % |
| Aktíva | 1,4 mil. € | 1,4 mil. € | +5,7 % |
| Vlastné imanie | 715 tis. € | 687 tis. € | +4,1 % |
- 13. 4. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.9%
- Cudzie zdroje50.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 674 tis. € | 1,4 mil. € | 715 tis. € | 71 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 675 tis. € | 1,4 mil. € | 687 tis. € | 78 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 577 tis. € | 1,3 mil. € | 658 tis. € | 96 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 578 tis. € | 1,2 mil. € | 614 tis. € | 170 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 566 tis. € | 1,2 mil. € | 510 tis. € | 84 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 636 tis. € | 1,1 mil. € | 479 tis. € | 103 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 702 tis. € | 930 tis. € | 432 tis. € | 151 tis. € | 89 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 711 tis. € | 903 tis. € | 343 tis. € | 178 tis. € | 114 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 526 tis. € | 655 tis. € | 229 tis. € | 54 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 783 tis. € | 417 tis. € | 216 tis. € | 141 tis. € | 89 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 4. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie nákladnej cestnej dopravy s počtom vozidiel 7od 7. 4. 2022
- 2Prenájom hnuteľných vecíod 7. 4. 2022
- 3Služby požičovníod 7. 4. 2022
- 4Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 21. 6. 2016
- 5zasielateľstvood 2. 2. 2011
- 6skladovanieod 13. 4. 2010
- 7poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 13. 4. 2010
- 8nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 4. 2010
- 9administratívne službyod 13. 4. 2010
- 10vedenie účtovníctvaod 13. 4. 2010
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti dopravyod 13. 4. 2010
- 12kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 4. 2010
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 4. 2010
- 14kuriérske službyod 13. 4. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45507406
- RÚZ ID
- 1048701
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 4. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat783 247 EUR · rok 2015
- 10. 5. 2010Registrácia platcu DPHSK2023014466