BIO TRADE V.F., spol. s r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 60 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (6 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 5. 2010
- Sídlo
- Bizetova 461/12, 94911, Nitra
- EBITDA marža8,3 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 18.31netIncome: 1 140revenue: 6 226prevNetIncome: 6 319
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.40equity: 183 103assets: 184 201
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.596equity: 183 103assets: 184 201
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -28.75revenueYoY: -60.12validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.30netMargin: 18.31ebitda: 517.00revenue: 6 226
Altman Z''-Score177.86Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 175.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.62 % vs. predchádzajúce 3.42 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.60 % vs. predchádzajúce 1.38 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.03× vs. predchádzajúce 0.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 18.31 % vs. predchádzajúca 40.47 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.40 % vs. predchádzajúca 98.62 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 6226 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 60 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 18.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.18 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6 tis. € | 16 tis. € | −60,1 % |
| EBITDA | 517 € | 8 tis. € | −93,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 465 € | 7 tis. € | −93,6 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 6 tis. € | −82,0 % |
| Aktíva | 184 tis. € | 185 tis. € | −0,2 % |
| Vlastné imanie | 183 tis. € | 182 tis. € | +0,6 % |
- 14. 5. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.4%
- Cudzie zdroje0.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 6 tis. € | 184 tis. € | 183 tis. € | 517 € | 1 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 16 tis. € | 185 tis. € | 182 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 15 tis. € | 177 tis. € | 176 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 14 tis. € | 172 tis. € | 171 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 15 tis. € | 171 tis. € | 169 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 15 tis. € | 166 tis. € | 164 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 17 tis. € | 160 tis. € | 159 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 16 tis. € | 160 tis. € | 160 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3 tis. € | 155 tis. € | 155 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 132 tis. € | 158 tis. € | 157 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 5. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 14. 5. 2010
- 2veterinárna asanáciaod 14. 5. 2010
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 5. 2010
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby, obchodu a služiebod 14. 5. 2010
- 5nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 5. 2010
- 6nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 14. 5. 2010
- 7prenájom hnuteľných vecíod 14. 5. 2010
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 5. 2010
- 9reklamné a marketingové službyod 14. 5. 2010
- 10prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 5. 2010
- 11administratívne službyod 14. 5. 2010
- 12činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 5. 2010
- 13ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 5. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45523363
- RÚZ ID
- 1049123
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 5. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat131 519 EUR · rok 2016
- 17. 2. 2014Registrácia platcu DPHSK2023034266