PEDRO SK s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +9.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (147 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 5. 2010
- Sídlo
- Hollého 1175/26, 95701, Bánovce nad Bebravou
- EBITDA marža2,4 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,9 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť10,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.23netIncome: 1 805revenue: 147 215prevNetIncome: 659.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.29equity: 20 308assets: 197 323
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.71equity: 20 308assets: 197 323
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.13revenueYoY: 9.09validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.40netMargin: 1.23ebitda: 3 527revenue: 147 215
Altman Z''-Score-1.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.45 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.91 % vs. predchádzajúce 0.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.71 % vs. predchádzajúce 90.71 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.75× vs. predchádzajúce 0.68×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.23 % vs. predchádzajúca 0.49 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.29 % vs. predchádzajúca 9.29 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 9 % na 147 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 147 tis. € | 135 tis. € | +9,1 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 2 tis. € | +60,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 2 tis. € | +60,2 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 659 € | +173,9 % |
| Aktíva | 197 tis. € | 199 tis. € | −1,0 % |
| Vlastné imanie | 20 tis. € | 19 tis. € | +9,8 % |
- 19. 5. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.3%
- Cudzie zdroje89.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 147 tis. € | 197 tis. € | 20 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 135 tis. € | 199 tis. € | 19 tis. € | 2 tis. € | 659 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 124 tis. € | 160 tis. € | 18 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 91 tis. € | 119 tis. € | 17 tis. € | -50 tis. € | -51 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 87 tis. € | 112 tis. € | 4 tis. € | -29 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 77 tis. € | 124 tis. € | 34 tis. € | -33 tis. € | -34 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 128 tis. € | 118 tis. € | 68 tis. € | 954 € | 550 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 116 tis. € | 95 tis. € | 67 tis. € | 863 € | 573 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 144 tis. € | 78 tis. € | 66 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 163 tis. € | 82 tis. € | 3 tis. € | 19 tis. € | 18 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 5. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 10. 8. 2021
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 8. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 8. 2021
- 4Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 10. 8. 2021
- 5prenájom hnuteľných vecíod 19. 5. 2010
- 6reklamné a marketingové službyod 19. 5. 2010
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 5. 2010
- 8údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 19. 5. 2010
- 9poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 19. 5. 2010
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 5. 2010
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 5. 2010
- 12nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 5. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45538751
- RÚZ ID
- 1045410
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 5. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat163 054 EUR · rok 2016
- 4. 2. 2011Registrácia platcu DPHSK2023161921