M.S.P. TRADE s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 10 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 5/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (312 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 5. 2010
- Sídlo
- Drieňová 14, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-25,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-6,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-508,4 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -30.96netIncome: -96 516revenue: 311 711prevNetIncome: -92 735
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.27equity: 18 983assets: 1 496 857
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.73equity: 18 983assets: 1 496 857
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.07revenueYoY: -10.44validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -25.22netMargin: -30.96ebitda: -78 616revenue: 311 711
Altman Z''-Score-2.70Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -6.45 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.45 % vs. predchádzajúce -6.19 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.73 % vs. predchádzajúce 98.48 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.21× vs. predchádzajúce 0.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -30.96 % vs. predchádzajúca -26.64 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.27 % vs. predchádzajúca 1.52 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -508 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (18983 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 10 % na 312 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -31.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 312 tis. € | 348 tis. € | −10,4 % |
| EBITDA | -79 tis. € | -73 tis. € | −8,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -71 tis. € | -65 tis. € | −8,1 % |
| Čistý zisk | -97 tis. € | -93 tis. € | −4,1 % |
| Aktíva | 1,5 mil. € | 1,5 mil. € | −0,0 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 23 tis. € | −16,6 % |
- 21. 5. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.3%
- Cudzie zdroje98.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 312 tis. € | 1,5 mil. € | 19 tis. € | -79 tis. € | -97 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 348 tis. € | 1,5 mil. € | 23 tis. € | -73 tis. € | -93 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 478 tis. € | 1,4 mil. € | -44 tis. € | -136 tis. € | -159 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 556 tis. € | 1,5 mil. € | 45 tis. € | -39 tis. € | -71 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 564 tis. € | 1,5 mil. € | -251 tis. € | -328 tis. € | -366 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 942 tis. € | 2,1 mil. € | -275 tis. € | -345 tis. € | -391 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,0 mil. € | 2,1 mil. € | 113 tis. € | 58 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,4 mil. € | 2,3 mil. € | 107 tis. € | 65 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,7 mil. € | 111 tis. € | 43 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 896 tis. € | 984 tis. € | 102 tis. € | 79 tis. € | 47 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 5. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla21. 5. 2010 → 28. 6. 2011
Laurinská 243/21, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 11. 2022
- 2Prevádzkovanie nákladnej cestnej dopravy s počtom vozidiel 6od 17. 7. 2014
- 3Sťahovacie službyod 19. 10. 2012
- 4Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 19. 10. 2012
- 5Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 19. 10. 2012
- 6Administratívne službyod 19. 10. 2012
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 10. 2012
- 8Čistiace a upratovacie službyod 19. 10. 2012
- 9Reklamné a marketingové službyod 19. 10. 2012
- 10Výroba výrobkov z betónu, sadry a cementu : stavebné prvky z betónu, obkladačky, dlaždice, tehly, prefabrikované nosníky z betónu, obrubníky, krajníky, betónové stĺpy, rúry, výroba transportného betónu, suché priečky so sadrovým povrchom vrátane pokrytých papierom, výroba malty, výroba omietkových zmesíod 19. 10. 2012
- 11Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 19. 10. 2012
- 12Poskytovanie služieb v rybárstveod 19. 10. 2012
- 13Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 19. 10. 2012
- 14Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 19. 10. 2012
- 15Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 19. 10. 2012
- 16Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 19. 10. 2012
- 17Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 19. 10. 2012
- 18Kopanie studníod 19. 10. 2012
- 19Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 19. 10. 2012
- 20Čistenie kanalizačných systémovod 19. 10. 2012
- 21Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 19. 10. 2012
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 10. 2012
- 23Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 19. 10. 2012
- 24Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 10. 2012
- 25kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 5. 2010
- 26sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 5. 2010
- 27sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 5. 2010
- 28prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 5. 2010
- 29uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 5. 2010
- 30dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 5. 2010
- 31prenájom hnuteľných vecíod 21. 5. 2010
- 32organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 5. 2010
- 33vedenie účtovníctvaod 21. 5. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45545031
- RÚZ ID
- 1009628
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 5. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat1 438 184 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 6. 2010Registrácia platcu DPHSK2023045772
- 21. 5. 2010Zmena sídlaLaurinská 243/21, Bratislava