Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SERAFINA, s. r. o.

aktívna
Suvorovova 28, 90201, Pezinok
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)11 tis. €
2,8 %vs 2023
Zisk (2024)215 €
107,9 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)125 €
238,9 %vs 2023
Zadlženosť (2024)77 %
23,9 %Vysokávs 2023
ROE (2024)172.0 %
94,3 %Výbornévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +2.8 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 29/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 77 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
4. 5. 2010
Sídlo
Suvorovova 28, 90201, Pezinok
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža16,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)39,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)172,0 %
  • Zadlženosť77 %
  • Kapitálová primeranosť22,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), zadlženosť je vysoká.
29/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.95
  • netIncome: 215.00
  • revenue: 11 050
  • prevNetIncome: -2 705
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 22.94
  • equity: 125.00
  • assets: 545.00
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 77.06
  • equity: 125.00
  • assets: 545.00
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -14.09
  • revenueYoY: 2.80
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 16.68
  • netMargin: 1.95
  • ebitda: 1 843
  • revenue: 11 050
Altman Z''-Score-18.62Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.45aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-38.70aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.7219.32aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.31presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 39.45 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 39.45 % vs. predchádzajúce -36.64 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 77.06 % vs. predchádzajúce 101.22 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 20.28× vs. predchádzajúce 1.46×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.95 % vs. predchádzajúca -25.17 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.94 % vs. predchádzajúca -1.22 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 93 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE 172 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (125 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 11050 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Pozitívne

    ROA 39.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby11 tis. €11 tis. €+2,8 %
EBITDA2 tis. €-2 tis. €+187,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €-2 tis. €+187,8 %
Čistý zisk215 €-3 tis. €+107,9 %
Aktíva545 €7 tis. €−92,6 %
Vlastné imanie125 €-90 €+238,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 4. 5. 2010Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby