PRO SLOVENSKO, a. s.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 67 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 71/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (163 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 7. 5. 2010
- Sídlo
- Ivánska cesta 15/A, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,3 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť79,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.937netIncome: -1 526revenue: 162 802prevNetIncome: -84 703
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 79.63equity: 514 085assets: 645 553
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 20.37equity: 514 085assets: 645 553
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 218.98revenueYoY: 67.05validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.50netMargin: -0.937ebitda: 4 074revenue: 162 802
Altman Z''-Score5.02Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.24 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.24 % vs. predchádzajúce -13.08 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 20.37 % vs. predchádzajúce 33.47 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.25× vs. predchádzajúce 0.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.94 % vs. predchádzajúca -86.91 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.63 % vs. predchádzajúca 66.53 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 67 % na 163 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+67 %), ale aktíva klesajú (-0 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 163 tis. € | 97 tis. € | +67,1 % |
| EBITDA | 4 tis. € | -85 tis. € | +104,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -76 tis. € | +104,8 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | -85 tis. € | +98,2 % |
| Aktíva | 646 tis. € | 648 tis. € | −0,3 % |
| Vlastné imanie | 514 tis. € | 431 tis. € | +19,3 % |
- 7. 5. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie79.6%
- Cudzie zdroje20.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 163 tis. € | 646 tis. € | 514 tis. € | 4 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 97 tis. € | 648 tis. € | 431 tis. € | -85 tis. € | -85 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 16 tis. € | 557 tis. € | 516 tis. € | -47 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 563 tis. € | 563 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 563 tis. € | 563 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 563 tis. € | 563 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 589 tis. € | 563 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 24 tis. € | 23 tis. € | -352 € | -894 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 25 tis. € | 24 tis. € | -150 € | -695 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 25 tis. € | 25 tis. € | -333 € | -877 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 5. 2010
akciová spoločnosť
- Zmena obchodného mena7. 5. 2010 → 20. 6. 2018
Športové tenisové centrum Ružinov a. s.
- Zmena sídla7. 5. 2010 → 20. 6. 2018
Furdekova 12, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 21. 6. 2018
- 2Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 21. 6. 2018
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 6. 2018
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 6. 2018
- 5Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 21. 6. 2018
- 6Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 21. 6. 2018
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 6. 2018
- 8Finančný lízingod 21. 6. 2018
- 9Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 21. 6. 2018
- 10Záložneod 21. 6. 2018
- 11Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 21. 6. 2018
- 12Faktoring a forfaitingod 21. 6. 2018
- 13Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 21. 6. 2018
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 6. 2018
- 15kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 5. 2010
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 5. 2010
- 17oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 7. 5. 2010
- 18prenájom hnuteľných vecíod 7. 5. 2010
- 19vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 5. 2010
- 20vodná záchranná službaod 7. 5. 2010
- 21organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 5. 2010
- 22prevádzkovanie športových zariadeníod 7. 5. 2010
- 23prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 7. 5. 2010
- 24reklamné a marketingové službyod 7. 5. 2010
- 25sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 5. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45546771
- RÚZ ID
- 1044990
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 5. 2010Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat162 802 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 10. 11. 2022Registrácia platcu DPHSK2023034827
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 7. 5. 2010Zmena obchodného mena→ Športové tenisové centrum Ružinov a. s.
- 7. 5. 2010Zmena sídlaFurdekova 12, Bratislava