GREENLUX, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -4.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 5. 2010
- Sídlo
- Bratislavská 51, 91105, Trenčín
- EBITDA marža2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,2 %
- Zadlženosť26 %
- Kapitálová primeranosť74,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1.90netIncome: -24 884revenue: 1 312 016prevNetIncome: -15 873
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.32equity: 402 038assets: 540 960
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.68equity: 402 038assets: 540 960
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.98revenueYoY: -4.43validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.12netMargin: -1.90ebitda: 27 830revenue: 1 312 016
Altman Z''-Score7.47Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.60 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.60 % vs. predchádzajúce -2.69 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.68 % vs. predchádzajúce 27.52 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.43× vs. predchádzajúce 2.33×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.90 % vs. predchádzajúca -1.16 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.32 % vs. predchádzajúca 72.48 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,3 mil. € | 1,4 mil. € | −4,4 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 37 tis. € | −24,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 33 tis. € | −24,7 % |
| Čistý zisk | -25 tis. € | -16 tis. € | −56,8 % |
| Aktíva | 541 tis. € | 589 tis. € | −8,2 % |
| Vlastné imanie | 402 tis. € | 427 tis. € | −5,8 % |
- 14. 5. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.3%
- Cudzie zdroje25.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,3 mil. € | 541 tis. € | 402 tis. € | 28 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,4 mil. € | 589 tis. € | 427 tis. € | 37 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,6 mil. € | 606 tis. € | 443 tis. € | 96 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,8 mil. € | 638 tis. € | 406 tis. € | 76 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,0 mil. € | 580 tis. € | 383 tis. € | 104 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,9 mil. € | 519 tis. € | 336 tis. € | 223 tis. € | 150 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,8 mil. € | 521 tis. € | 185 tis. € | 116 tis. € | 63 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,7 mil. € | 470 tis. € | 122 tis. € | 95 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,7 mil. € | 505 tis. € | 67 tis. € | 58 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,7 mil. € | 538 tis. € | 39 tis. € | 121 tis. € | 80 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 8 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 5. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 5. 2010 → 28. 1. 2021
Bratislavská 51/123, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 5. 2010
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 5. 2010
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 5. 2010
- 4výroba elektrických svietidiel a zariadeníod 14. 5. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45557756
- RÚZ ID
- 1020739
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 5. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat1 995 461 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 23. 6. 2010Registrácia platcu DPHSK2023034794
- 14. 5. 2010Zmena sídlaBratislavská 51/123, Trenčín