Viger star, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje významné tržby (11,2 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 6. 2010
- Sídlo
- Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,7 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť20,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.08netIncome: 121 316revenue: 11 212 945prevNetIncome: 141 128
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.91equity: 1 138 264assets: 5 443 562
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.09equity: 1 138 264assets: 5 443 562
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.62revenueYoY: 27.41validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.27netMargin: 1.08ebitda: 254 963revenue: 11 212 945
Altman Z''-Score1.49Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.23 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.23 % vs. predchádzajúce 3.47 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.09 % vs. predchádzajúce 75.01 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.06× vs. predchádzajúce 2.16×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.08 % vs. predchádzajúca 1.60 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.91 % vs. predchádzajúca 24.99 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 27 % na 11.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+27 %), aktíva (+34 %), vlastné imanie (+12 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 11,2 mil. € | 8,8 mil. € | +27,4 % |
| EBITDA | 255 tis. € | 277 tis. € | −7,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 229 tis. € | 249 tis. € | −7,8 % |
| Čistý zisk | 121 tis. € | 141 tis. € | −14,0 % |
| Aktíva | 5,4 mil. € | 4,1 mil. € | +33,8 % |
| Vlastné imanie | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | +11,9 % |
- 1. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.9%
- Cudzie zdroje79.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 11,2 mil. € | 5,4 mil. € | 1,1 mil. € | 255 tis. € | 121 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 8,8 mil. € | 4,1 mil. € | 1,0 mil. € | 277 tis. € | 141 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 11,3 mil. € | 4,6 mil. € | 626 tis. € | 195 tis. € | 82 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 16,8 mil. € | 3,7 mil. € | 544 tis. € | 336 tis. € | 197 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 13,0 mil. € | 4,4 mil. € | 348 tis. € | 358 tis. € | 245 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 7,8 mil. € | 3,7 mil. € | 102 tis. € | — | 97 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla10. 9. 2014 → 18. 9. 2020
č. 405, Bohdanovce nad Trnavou
- Zmena sídla13. 2. 2013 → 9. 9. 2014
Tamaškovičova 17, Trnava
- Založenie spoločnosti1. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 6. 2010 → 18. 9. 2020
TRINITES s.r.o.
- Zmena sídla1. 6. 2010 → 12. 2. 2013
Framborská 58, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45558256
- RÚZ ID
- 1049674
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat16 834 813 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 10. 9. 2014Zmena sídlač. 405, Bohdanovce nad Trnavou
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 13. 2. 2013Zmena sídlaTamaškovičova 17, Trnava
- 1. 6. 2010Zmena obchodného mena→ TRINITES s.r.o.
- 1. 6. 2010Zmena sídlaFramborská 58, Žilina