Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Veolia Teplo Levice, s. r. o.

aktívna
Námestie E. M. Šoltésovej 14, 93401, Levice
podľa §4b, registrácia od 1. 1. 2011
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)14,1 mil. €
7,9 %vs 2023
Zisk (2024)252 tis. €
37,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)655 tis. €
61,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)91 %
3,1 %Vysokávs 2023
ROE (2024)38.5 %
15,1 %Výbornévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -7.9 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 36/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje významné tržby (14,1 mil. €), zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 91 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
12. 5. 2010
Sídlo
Námestie E. M. Šoltésovej 14, 93401, Levice
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža2,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)3,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)38,5 %
  • Zadlženosť91 %
  • Kapitálová primeranosť8,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje významné tržby (14,1 mil. €), zadlženosť je vysoká.
36/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.78
  • netIncome: 252 129
  • revenue: 14 149 896
  • prevNetIncome: 184 042
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 8.70
  • equity: 655 282
  • assets: 7 528 221
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 91.30
  • equity: 655 282
  • assets: 7 528 221
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 11.86
  • revenueYoY: -7.86
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 2.57
  • netMargin: 1.78
  • ebitda: 362 969
  • revenue: 14 149 896
Altman Z''-Score0.85Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.17aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.30aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.28aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.10presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 3.35 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.35 % vs. predchádzajúce 5.17 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 91.30 % vs. predchádzajúce 88.58 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.88× vs. predchádzajúce 4.32×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.78 % vs. predchádzajúca 1.20 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.70 % vs. predchádzajúca 11.42 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 8 % na 14.1 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby14,1 mil. €15,4 mil. €−7,9 %
EBITDA363 tis. €330 tis. €+10,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)327 tis. €297 tis. €+10,2 %
Čistý zisk252 tis. €184 tis. €+37,0 %
Aktíva7,5 mil. €3,6 mil. €+111,6 %
Vlastné imanie655 tis. €406 tis. €+61,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 12. 5. 2010Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby