medment s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 39 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (309 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 5. 2010
- Sídlo
- Karloveské rameno 5538/2D, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža11,0 %
- ROA (návratnosť aktív)51,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)82,1 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť62,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.17netIncome: 25 287revenue: 309 389prevNetIncome: 18 132
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.65equity: 30 787assets: 49 144
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.35equity: 30 787assets: 49 144
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 37.17revenueYoY: 39.03validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.02netMargin: 8.17ebitda: 34 100revenue: 309 389
Altman Z''-Score13.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.98 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.96 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 51.45 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 51.45 % vs. predchádzajúce 23.48 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.35 % vs. predchádzajúce 28.36 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.30× vs. predchádzajúce 2.88×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.17 % vs. predchádzajúca 8.15 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.65 % vs. predchádzajúca 71.64 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 36 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 39 % na 309 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 51.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 309 tis. € | 223 tis. € | +39,0 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 25 tis. € | +38,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 22 tis. € | +38,9 % |
| Čistý zisk | 25 tis. € | 18 tis. € | +39,5 % |
| Aktíva | 49 tis. € | 77 tis. € | −36,4 % |
| Vlastné imanie | 31 tis. € | 55 tis. € | −44,3 % |
- 13. 5. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.6%
- Cudzie zdroje37.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 309 tis. € | 49 tis. € | 31 tis. € | 34 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 223 tis. € | 77 tis. € | 55 tis. € | 25 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 197 tis. € | 135 tis. € | 88 tis. € | 41 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 118 tis. € | 93 tis. € | 62 tis. € | 1 tis. € | 317 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 153 tis. € | 83 tis. € | 62 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 82 tis. € | 64 tis. € | 53 tis. € | 1 tis. € | 712 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 36 tis. € | 66 tis. € | 52 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 23 tis. € | 45 tis. € | 37 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 12 tis. € | 35 tis. € | 32 tis. € | 1 tis. € | 377 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 18 tis. € | 42 tis. € | 32 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 1. 2017 → 18. 4. 2019
Zelené terasy 22/3778, Bratislava
- Zmena sídla30. 1. 2013 → 31. 12. 2016
Bosákova 3783/7, Bratislava
- Založenie spoločnosti13. 5. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 5. 2010 → 12. 3. 2020
Medla, s. r. o.
- Zmena sídla13. 5. 2010 → 29. 1. 2013
Račianska 1502/5, Bratislava III
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon činnosti autorizovaného architekta podľa § 4 zákona č. 138/1992 Zb. o autorizovaných a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskorších predpisov, v rozsahu: a) vykonávanie prípravnej predprojektovej činnosti, najmä na vypracúvanie stavebných zámerov verejných prác, investičných zámerov, architektonických a urbanistických štúdií, územnoplánovacích prieskumov a rozborov, b) vykonávanie komplexnej projektovej činnosti, najmä na vypracúvanie architektonických návrhov a dokumentácie umiestňovania stavieb a ich zmien, projektovej dokumentácie stavieb a ich zmien vrátane ich interiérov a exteriérov, ako aj rekonštrukcií a modernizácií budov a obnovy stavebných pamiatok c) spracovanie územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej dokumentácie, d) vykonávanie projektového manažmentu, najmä na riadenie projektu a koordináciu čiastkových projektov vypracovaných inžiniermi, krajinármi a inými špecialistami, na výkon odborného autorského dohľadu nad uskutočňovaním stavieb podľa schválenej projektovej dokumentácie a na vykonávanie stavebného dozoru, e) grafické spracovanie a modelovanie architektonického diela vrátane vypracovania špecifikácií a technickej dokumentácie, f) poskytovanie súvisiacich technických služieb, najmä na poskytovanie architektonického poradenstva investorom a vlastníkom nehnuteľností, na zastupovanie investora pri príprave a uskutočňovaní stavieb, g) vyhotovovanie odborných posudkov, odhadov a dobrozdaníod 22. 12. 2021
- 2Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 13. 3. 2020
- 3prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním základných služieb spojených s prenájmomod 20. 12. 2019
- 4počítačové službyod 13. 5. 2010
- 5vydavateľská činnosťod 13. 5. 2010
- 6administratívne službyod 13. 5. 2010
- 7sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností /realitná činnosť/od 13. 5. 2010
- 8reklamné a marketingové službyod 13. 5. 2010
- 9fotografické službyod 13. 5. 2010
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 5. 2010
- 11uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 5. 2010
- 12kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 13. 5. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45565830
- RÚZ ID
- 1005156
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 5. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat309 389 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 1. 2017Zmena sídlaZelené terasy 22/3778, Bratislava
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 30. 1. 2013Zmena sídlaBosákova 3783/7, Bratislava
- 16. 6. 2010Registrácia platcu DPHSK2023034684
- 13. 5. 2010Zmena obchodného mena→ Medla, s. r. o.
- 13. 5. 2010Zmena sídlaRačianska 1502/5, Bratislava III